Ученицю Полтавської гімназії №13 15-річну Дар'ю Дрозд не пустили до Полтавського обласного архіву через вік. Відмовили в дослідженні працівники установи.
— Почали готуватися до написання наукової роботи для Малої академії наук. Потрібно було дослідити мовленнєві особливості ділового стилю на підставі архівних матеріалів за 1920-ті роки. Мали вивчити джерела та зробити висновки. Із учнем прийшли два наукові керівники — філолог та історик. Але їй не дозволили бути в читальному залі через бюрократичні закони, виписані ще 1993-го, — розповідає заступник директора гімназії Людмила Бойченко, 46 років.
Усі громадяни України мають право працювати з відкритими даними, за законом про архіви. У Дар'ї Дрозд був із собою біометричний паспорт (його видають із 14 років. — ГПУ).
— Минулого року в моєї учениці під час захисту робіт МАН зняли важливі бали саме через те, що самостійно не працювала із джерелами. Але талановитій молоді забороняють зробити відкриття, — каже 63-річна Зоя Бондаренко, науковий керівник і вчитель історії в гімназії.
— Маємо законом прописані обмеження щодо роботи в архівній установі, — говорить директор Державного архіву Полтавської області 56-річна Валентина Гудим. — Робота з архівними джерелами — це відповідальність, яку не може понести неповнолітній. Архів — це не бібліотека. Бо зберігаємо історичні джерела, що залишилися в цілому світі лише в нас. Тут маємо чітку заборону закону стосовно неповнолітніх.
Коментарі