
Почалася вступна кампанія у вищі навчальні заклади. До 25 липня включно абітурієнти мають подати документи на вступ.
Як і торік, їх прийматимуть через інтернет. Для цього реєструються на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти ez.osvitavsim.org.ua й створюють там електронний кабінет. Потім вводять адресу електронної пошти, контактний номер телефона, пін-код і рік отримання сертифіката ЗНО. Вказують серію, номер, середній бал атестата, завантажують його відскановану копію, кольорову фотокартку розміром 3х4 см. Після закінчення реєстрації абітурієнт отримує логін і пароль для доступу в особистий кабінет.
Торік для всіх спеціальностей, крім медичних, запустили систему "гроші за студентом". Це автоматизований розподіл місць державного замовлення. Усі бюджетні місця автоматично розподіляють туди, куди пішли абітурієнти з найвищими балами ЗНО. Цьогоріч така система працюватиме й для медичних факультетів.
— Також більше бюджетних місць на магістратуру отримає той вуз, який має більше кваліфікованих викладачів, активно залучає кошти бізнесу, посідає місця у міжнародних рейтингах університетів, — розповідає експерт аналітичного центру "Цедос" 29-річний Єгор Стадний. — Раніше державні місця розподіляли конкурсні комісії профільних міністерств.
Кожен вступник має право подати дев'ять заяв, але тільки на чотири спеціальності. Документи можна подавати до одного або дев'яти різних вузів. Напроти кожної заяви вказують пріоритетну спеціальність — від 1 до 9. На першому місці спеціальність, на якій майбутній студент найбільше хоче навчатися. Далі — за спадним принципом.
— Уперше для вступників запровадили коефіцієнти конкурсного бала. Встановили їх для природничо-математичних та інженерно-технічних спеціальностей, випускників сільських шкіл і вступників у регіональні вузи, — розповідає міністр освіти і науки Лілія Гриневич, 52 роки. — Цей коефіцієнт треба множити на кількість набраних балів ЗНО. Таким чином в абітурієнтів із сільських шкіл і дітей, які обрали факультети із цими коефіцієнтами, зростають шанси вступу на безкоштовну форму навчання.
Вступники з окупованого Донбасу та Криму також мають право отримати освіту в українських вузах. Хто складав ЗНО, вступатиме на загальних умовах. У кого немає документів про українську освіту, складатиме вступні іспити в освітніх центрах "Донбас-Україна" та "Крим-Україна".
Учасники АТО можуть обирати — складати іспит чи вступати за результатами ЗНО. Навчання для них безкоштовне.
— На першочергове зарахування до вузів і переведення на бюджетне навчання мають право діти учасників АТО. Також безкоштовні місця передбачені для дітей військових, загиблих у бойових діях. Їм треба лише успішно скласти ЗНО й подати документи до університету, — каже Лілія Гриневич.
Коментарі
Неужели задание было обоср.ться?????
Давно было понятно и видно,что этого ,,тренера"интересовали только деньги,полностью развалить команду и ещё иметь наглость заявлять,что он свои задачи выполнил,вот же урод.А Селюк просто гангрена нашего футбола,где он не появляется,там скандал.У меня вообще сложилось впечатление,что ЮПС был на зарплате у Ахметова
Семин - это засланый "казачок", который только валил "Динамо". Пусть вспомнит как он упустил чемпионство в прошлом году. Выход в Лигу чемпионов в этом году - это чистое везение. Ведь игры то у команды не было, нет рисунка, нет тактики, кроме игры от обороны. А основную роль в его отставке сыграло мнение болельщиков команды, ведь Суркис долго и упорно говорил, что он верит Семину.
семина не нужно было ,вообще,назначать !!!!!!!!!! развалил команду полностью. игра от обороны-смех да и только. игровой дисциплины никакой! а то,что попали в лигу чемпионов-это ,просто,повезло. семинский футбол-позор для динамо! суркис правильно сделал.хоть и с опозданием. лучше позже,чем никогда. а блохин вобъет в пустые головы всяким милевским ,что такое ДИНАМО!
опохмелись, ты уже не нужен...