У Києві збудували храм за 24 год. Будівельники розпочали роботу о сьомій ранку 3 грудня.
— Цей храм називається "обиденний", що означає будується за один день. Це давньоруська традиція. Люди заготовляли матеріали, а потім виходили й усі гуртом будували церкву, — розповідає настоятель храму 34-річний отець Феодосій Снігірьов. — Наша церква зведена на Введення в храм Пресвятої Богородиці. Учора було її перше престольне свято. Окрім Києва, такі храми в цей же день збудували у Москві й Мінську.
11-метрову церкву на 50–60 людей звели у столичному районі Теремки-1 поміж житлових висоток. Там живе 40 тис. киян.
Будівництво розпочинають із молебню о 7.00. За півгодини будівельники приступають до роботи. Підготовлені соснові колоди по черзі накладають одна на одну. До обіду готова половина церкви. Увечері дійшли до даху, але не накрили. Ранкову службу 4 грудня правлять під відкритим небом перед єдиною іконою — Введення.
— Так було задумано. Дах не накривали, бо це ризиковано робити вночі. А раптом хтось із робочих упав би? Тут же і кран треба. Тому дах, двері, вікна хлопці ставлять після служби, — пояснює архітектор проекту житомирянин Ігор Блажиєвський, 31 рік.
Вікон і дверей у храмі теж немає. Під час служби кілька чоловіків вискакують через віконні отвори. Бо всередині багато людей і до виходу протиснутися важко. Знадвору зазирають парафіяни.
Під час служби кілька чоловіків вискакують через віконні отвори
— Дехто говоре, що конкуренція тепер між церквами буде. Та де ж? Тут якби ще дві поставили, то було б добре, — каже 58-річна Людмила Михайлівна. Прізвища не називає.
Найближчий храм на перших Теремках розташований за 2 км від новозбудованого. Він теж Української православної церкви Московського патріархату.
Будівництво нового храму профінансував російський клуб православних меценатів. Без внутрішнього начиння воно обійшлося у 40 тис. євро.
— У нас у клубі багато підприємців, бізнесменів. Вони дали гроші. Існує таке поняття "десятина". На жаль, забута традиція. Десяту частину зі своїх доходів віддай на добрі справи, — каже член клубу москвич Юрій Єфімов, 50 років. — Може, ми не достукалися до ваших київських олігархів, але вони сказали, що в теперішніх умовах кризи рятуватимуть свій бізнес. Але це таке...
Іконостас, Євангеліє, требники, ікони в церкву закуповуватимуть парафіяни.
Перший "обиденний" храм звели 7 квітня цього року на Благовіщення в російському місті Кемерово. Клуб планує збудувати ще сім храмів у Росії.
Коментарі