У пошуках причин нестабільних виступів на міжнародній арені національної збірної та провідних клубів Росії керівники тамтешнього футболу дійшли до календаря чемпіонату, який проходить у них за традиційною для країни формулою "весна–осінь". Вирішили, що наступна національна першість триватиме понад рік. Вона стартує навесні 2011-го і фінішує навесні 2012-го. Після цього російський чемпіонат відбуватиметься практично у ті самі терміни, що й український.
Усе це видається бюрократичною витівкою й не більше. Як свідчить практика, повноцінно проводити першість за формулою "осінь–весна" не вдасться через вимушену зимову перерву. Якщо в Україні у футбол неможливо грати у грудні–лютому, то у Росії й поготів. Насправді росіяни, як і ми, просто перейменують етапи чемпіонату, назвавши друге коло першим і навпаки.
Чи допоможе це російським клубам у єврокубках? З українського досвіду випливає: не варто побоюватися, що команди за півроку втратять рівень. Найкращі клуби обох країн стабільно підтверджують свій рівень на європейській арені, а решта все одно вибувають на перших етапах змагань.
Єдине, чим може сприяти російському футболу перехід на "європейський" календар, — можливість поповнювати команди влітку перед початком національної першості, як це роблять усі європейські клуби. Хоча в Україні за півтора місяця перерви між чемпіонатами влітку повноцінно підготувати команди не вдається. Однаково головні зміни у командах відбуваються взимку. І так завжди було і в нас, і в росіян.
У те, що завдяки переходу на новий календар у Росії побудують "всепогодні" футбольні стадіони, не дуже віриться. Навіть найбагатші столичні клуби ЦСКА, "Спартак" і "Динамо" досі не спромоглися спорудити такі в Москві. Що тоді казати про клуби з обласних центрів? Хіба що проведення Кубка світу-2018 року, на яке претендує Росія, може зрушити цю справу, як це сталося в Україні у зв'язку із Євро-2012. Тоді до чого тут новий календар?
Коментарі