31 січня закривають європейське трансферне "вікно". Переходи гравців можна реєструвати до 1 лютого. В західноєвропейських країнах встановлені свої часові рамки: в Німеччині трансфери реєструють до 20.00 за київським часом, в Італії — до 21.00, в Португалії — до 00.00, Англія та Шотландія йдуть з ринку о першій ночі.
Європейські клуби найбільш зацікавлені у футболісті дніпропетровського "Дніпра" Євгенові Коноплянці, 24 роки. На нього претендує французький "Парі Сен-Жермен", готовий заплатити за трансфер 20 млн євро. Які переваги міг би мати Коноплянка, якщо переїде у Париж?
1. Можливість грати у топ-клубі
ПСЖ — чинний чемпіон Франції. Фактично немає сумнівів у тому, що нинішні підопічні Лорана Блана повторять успіх сезону 2012/13, коли тренером був Карло Анчелотті. Але внутрішній титул — дрібниці: його виграти легше з ПСЖ у Франції, ніж із "Дніпром" в Україні. Важливо, що в Парижі зібрали команду, яка готова боротися за перемогу в Лізі чемпіонів. Шанси французької команди, очевидно, менші, ніж у "Баварії" та "Реала", але не гірші за "Челсі" і "Манчестер Сіті" та вищі за "Барселону". Тобто, ПСЖ входить до п'яти основних претендентів на трофей. Опинитися у такому клубі прямо зараз, будучи незаграним у Лізі чемпіонів цього сезону, — оптимальний шлях Коноплянки.
2. Робота з Лораном Бланом
Тренер не зовсім вдало закінчив співпрацю зі збірною Франції, але на клубному рівні продовжує прогресувати. У Блана нині не дуже великий вибір суто флангових гравців у схемі 1–4–3–3. Бразилець Лукас діє справа, він не конкурент Коноплянці. Для аргентинця Пасторе це не профільна позиція. Його співвітчизник Лавессі немолодий, 29 років. А головне — всіх цих футболістів привів до клубу Леонардо, колишній генеральний директор "Парі Сен-Жермен". Він працював здебільшого на італійському або бразильському ринку. Зараз Леонардо в клубі немає. Від Лавессі та Пасторе ПСЖ готовий відмовитися, але "Інтер" і "Рома", зацікавлені в поверненні гравців до італійського чемпіонату, не можуть заплатити за трансфер.
Це не заважає ПСЖ збільшувати відбір: з чемпіонату Англії переїхав опорник Кабай. Не виключено, що дадуть шанс і Коноплянці, який непогано показав себе у стикових матчах Україна — Франція.
3. Рівень зарплати
Не секрет, що українські клуби платять провідним футболістам більші гроші, ніж західноєвропейські. Але у випадку з ПСЖ цей аргумент не діє. Чемпіона Франції "годують" катарські шейхи, чиї активи оцінюють у 100 млрд євро. Збільшити зарплату, порівняно з тією, що Коноплянка має в "Дніпрі" — 2,7 млн євро на рік — для них не проблема.
Також футболістом цікавиться англійський "Ліверпуль". Там вищий рівень чемпіонату, ніж у Франції, але сумнівніші перспективи у Лізі чемпіонів, нижчі зарплати, достатньо флангових гравців.
Євгена кличуть не лише до "Ліверпуля"
Футбольний агент, який представляє інтереси Євгена Коноплянки, підтверджує серйозну зацікавленість до його клієнта з боку кількох англійських клубів.
— Коли пишуть про інтерес виключно з боку "Ліверпуля", ці люди знають лише частину правди. Учора я мав тривалу й предметну розмову з президентом іншого англійського клубу. Ймовірність того, що Женя невдовзі переїде до Англії, дуже висока. Його новим клубом може бути "Ліверпуль" або інша англійська команда.
Я не казатиму назви. Найближчим часом ви її почуєте.
Наприкінці січня в пресі з'явилися чутки, що "Ліверпуль" пропонує за Коноплянку 20 млн євро. Перехід нібито має відбутися 31 січня.
Юрій СТРИГУН
Коментарі