Вже 14 серпня в поєдинку за Суперкубок УЄФА зійдуться Ліверпуль, чинний володар титулу Ліги чемпіонів, і Челсі, який в минулому сезоні тріумфував у Лізі Європи. Зустріч на стадіоні Бешикташ Парк в Стамбулі стане історичною з огляду на те, що вперше такий важливий матч чоловічого турніру під егідою УЄФА розсудить жінка. Стефані Фраппар очолить бригаду арбітрів і впише своє ім'я в історію футболу.
Про це пише football.ua
Минулого місяця француженка була головним арбітром фіналу жіночого чемпіонату світу, в якому збірна США обіграла Нідерланди. Допомагали їй Мануела Ніколозі і Мішель О`Ніл, які стануть частиною команди суддів і на матч за Суперкубок УЄФА. Місце четвертого арбітра займе Чунейт Чакир.
У футболі вже досить прикладів жінок суддів. Досить згадати німкеню Бібіане Штайнхаус або ж представницю українського суддівського цеху Катерину Монзуль. Проте Фраппар виводить жіночий арбітраж на новий рівень - рівень Суперкубка УЄФА.
"Я грала в футбол вдома, в Валь-д`Уаз. У віці 13 років мене зацікавили правила гри. Досить швидко почала проводити матчі дітей в якості судді, а вже в 18 довелося робити вибір між грою в футбол і суддівством. Я вибрала арбітраж , хоч він тоді і був менш розвинений, ніж сьогодні ", - цитує 35-річну Фраппар L`Express.
Втім, Стефані розуміє, що в першу чергу мають значення професійні навички, але футболісти менш агресивно будуть вести себе по відношенню до жінки.
У послужному списку француженки 26 призначених одинадцятиметрових ударів
"Що очікувати від футболістів жінці-арбітру? Напевно, більшої стриманості в словах. Прощаються якісь дрібниці, але якщо я буду свистіти не в той бік, то це не має значення. Є велика конкуренція, хто б не був арбітром".
Фраппар не звикати нести на собі тягар дебютанта. Уже 2011-му році француженка стала обслуговувати матчі Національного чемпіонату, третього за значимістю дивізіону Франції, а через три роки стала першою жінкою-суддею у французькій Лізі 2.
Крім того, саме Стефані стала першим арбітром-жінкою у французькій Лізі 1. У квітні цього року вона була призначена на матч Ліги 1 між Ам'єном і Страсбуром. Проте, Фраппар не стане першою жінкою, яка працювала на чоловічий грі в єврокубках. З 2004 по 2009 рік три зустрічі кваліфікації Кубка УЄФА обслужила Ніколь Петіна зі Швейцарії.
Очікувати пощади гравцям Ліверпуля і Челсі від представниці прекрасної статі зовсім не варто. За 142 проведених матчу Фраппар показала 142 жовтих картки, а також 21 вилучення. Мало? У послужному списку француженки також 26 призначених одинадцятиметрових ударів.
Президент УЄФА Александер Чеферін з гордістю заявив, що асоціація особливу увагу приділяє розвитку жіночого футболу, а тому навряд чи Фраппар стане останнім арбітром на великому матчі.
"Наша організація приділяє виняткову увагу розвитку жіночого футболу в усіх областях. Сподіваюся, майстерність і самовіддача, завдяки яким Стефані вивела свою кар'єру на такий високий рівень, надихнуть мільйони дівчаток і жінок по всій Європі і продемонструють їм, що ніщо не повинно стояти на шляху до їх мрії ".
Роберто Розетті, старший офіцер УЄФА з питань суддівства, також дуже високо оцінює роботу французького арбітра.
"За довгі роки Стефані довела, що є одним з кращих рефері серед жінок. Не тільки в Європі, але і в світі. Вона здатна обслуговувати матчі найвищого рівня, що довела в цьому році в фіналі жіночого чемпіонату світу. Сподіваюся, матч в Стамбулі подарує їй ще більше досвіду в період, коли вона підходить до розквіту своєї суддівської кар'єри ".
Сама ж Фраппар сподівається, що її приклад стане натхненням для молодих жінок-арбітрів.
"Дуже приємно показати, що це можливо, знаючи, що є позаду є дівчата, які підуть твоїм шляхом. Раніше ми бачили тільки суддів-чоловіків. Сподіваюся, що це надихне жінок арбітрів на звершення".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Калеб Дрессел може перевершити досягнення Фелпса
Матч на Суперкубок між "Ліверпулем" і "Челсі" буде зіграно в середу, 14 серпня, в Стамбулі на стадіоні "Бешикташ"
Коментарі