Ексклюзиви
вівторок, 23 червня 2026 13:12

"Триндіти - не мішки носити" - як інакше сказати про тих, хто багато базікає, а не робить

"Триндіти - не мішки носити" - як інакше сказати про тих, хто багато базікає, а не робить
Вислів "Триндіти - не мішки носити" можна сказати інакше: найкращі фрази Фото: pinterest

Іноді кілька слів можуть сказати про людину більше, ніж її вчинки. Особливо коли за гучними обіцянками й довгими розмовами не стоїть жодної дії. В українській мові є чимало влучних висловів, які допомагають підкреслити: говорити значно легше, ніж робити.

"Триндіти - не мішки носити" - так влучно кажуть про людей, які багато говорять, але мало роблять. Мовляв, базікати значно легше, ніж братися до справи.

"Часто замість слова триндіти вставлють більш гостре слівце. Однак саме так кажуть про тих, хто любить багато говорити, а мало робити. Втім, маємо й інші українські відповідники", - каже мовознавиця Марія Словолюб.

Наприклад:

На словах медово, на ділі полиново.

Не так хутко робиться, як мовиться.

Легко сказати та важко зробити.

Казати - не ціпом махати

Язиком плескати, не плуга таскати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три українські слова, в яких найчастіше роблять помилку

Словами хати не збудуєш.

Нагадування, що результат дає тільки праця.

Діла говорять голосніше за слова.

На словах орел, а на ділі - мокра курка.

В українській мові є одне колоритне слово, яке можна почути останнім часом. Особливо його часто чути в мережі після прем'єри пісні з однойменною назвою. Йдеться про слово "припинда".

Припинда - старовинний елемент українського жіночого одягу, щось на кшталт фартуха або запаски, який одягали поверх спідниці. Тобто пояс-запаска, який використовується як акцентна деталь на талії. Здебільшого це була прямокутна тканина, прикрашена вишивкою або ткацтвом.

Зараз ви читаєте новину «"Триндіти - не мішки носити" - як інакше сказати про тих, хто багато базікає, а не робить». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути