неділя, 05 січня 2025 21:20

Тільки не в сміттєвий бак: куди подіти ялинку після свят

Тільки не в сміттєвий бак: куди подіти ялинку після свят
Є кілька ідей, куди подіти живу ялинку після святкування Нового року Фото: pinterest

Коли минають новорічні свята, одразу виникає питання, куди подіти святкову ялинку.

Просто викинути її на смітник - не найкраща ідея.

Нерідко можна побачити ялинки у сміттєвих баках, хоча це суворо заборонено комунальниками, пише tsn.

Як можна утилізувати новорічну ялинку

Можете знайти котельню, яка працює на деревних відходах, зібрати всі ялинки в вашому будинку і організувати масовий вивіз хвої. Так гори сміття не будуть накопичуватися поряд з будинком у дворі.

Ялинку, яка має багато хвої та гілок, можна відвезти до ферми чи зоопарку. Вона стане не лише натуральним кормом, але й буде корисною для деяких тварин (наприклад, барси, тигри використають її як кігтеточку, а птахи — як підстилку).

Зібравши багато ялинок (можна зібрати у друзів, сусідів), можна відвезти їх на дачу чи заміський будинок — вони стануть додатковими засобами для розтоплення.

Хвойна тирса підійде для підживлення саду та городу. А якщо подрібнити її до стану трісок, то можна підсипати нею кущі і рослини. Вона стане чудовим захистом від ерозії ґрунту, а якщо розсипати її на картопляній грядці, то її оминуть шкідники.

У Києві, до прикладу, комунальне підприємство "Київзеленбуд" щорічно організовує пункти прийому новорічних ялинок. Карту та адреси таких пунктів можна знайти на сторінках підприємства у соціальних мережах.

Ялинка може стати справжньою знахідкою для творчих людей, адже з неї можна зробити багато різних дерев'яних дрібничок та виробів.

Як утилізують новорічні ялинки в інших країнах

У США також є пункти прийому використаних ялинок. А в Нью-Йорку кілька років поспіль влаштовують фестиваль тирси – традицією стало після Нового року не просто викинути ялинку, а принести до пункту та кинути у подрібнювач. Особливо цікаві вони дітям, які люблять дивитися, як дерева перетворюються на тирсу. Пізніше її розсипають у парках, як добриво для молодих дерев. Крім того, в Америці з ялинкових відходів роблять наповнювач для котячих туалетів та папір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як швидко зібрати опалу хвою з ялинки

У Берліні існує спеціальний "ялинковий патруль". Він їздить містом і збирає викинуті дерева, щоб потім використати їх як дрова для теплоелектростанцій. Крім того, в Німеччині з ялинок роблять ламінат та ялинові паливні гранули.

Паливні брикети з ялинкової тріски роблять в Австрії. Австрійці формують із ялинкової тріски паливні брикети. Взагалі всі частини ялинки чудово йдуть на добрива, підсипку газонів. З великих дерев, що стоять на центральних вулицях та площах, роблять годівниці для тварин та шпаківні для птахів.

У Канаді з ялинкових відходів виготовляють навіть ліки.

У Фінляндії та Швейцарії стовбури дерев використовують на меблевих фабриках, а голки — у косметичній індустрії.

Коти обожнюють гратися ялинковими прикрасами на ялинці. Буває, так забавляються, що перекидають ялинку. Щоб цього не сталося Gazeta.ua розповість, як відлякати кота від святкового дерева на період рідзвяно-новорічних свят.

Обприскайте гілки ялинки водою з ефірною олією лимона чи апельсина. Коти ці запахи не люблять, тож ваша кішка не буде намагатися попробувати на зуб хвою.

Зараз ви читаєте новину «Тільки не в сміттєвий бак: куди подіти ялинку після свят». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути