Інтерактивна онлайн-мапа старих дерев запрацювала в Україні. Розробили та запустили новинку Київський еколого-культурний центр разом із картографічним онлайн-сервісом Visicom Maps.
Мапа містить інформацію, де саме розташовані рослини, а також довідкові дані — описано стан, вік, висоту й особливості кожного дерева чи куща, пише Аgronews.
"Ми нанесли більше 400 дерев. Джерелом інформації, як було зауважено вище, стали наші давні партнери з ККЕЦ, котрі люб'язно надали нам свій список. До нього, крім інших, увійшли кілька дерев, котрі розпочали свій життєвий шлях ще за часів князів. Всього в Україні 43 дерева - станом на 2009 рік, котрим за 1000 років. Згідно з неофіційною українською традицією це здебільшого дуби. А двоє стали дорослими ще за життя Христа. На жаль, обидва дерева знаходяться на території тимчасово окупованого Криму і доступ до них обмежений. Йдеться про оливу в Нікітському ботсаду і ялівець на мисі Сарич. Взагалі, варто відзначити, що більшість найстаріших дерев України знаходяться в Криму", – говорять у Visicom Maps.
Першість у змаганні за збереження дерев-свідків, дерев-символів тримає Київ — біля 350, за ним йдуть Львівська і Тернопільська області - по 200. "Бронза" за Вінницькою, Чернігівською, Хмельницькою і Черкаською областями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали неймовірні фото цвітіння сакури на Закарпатті
На мапі позначено більше 400 дерев. За даними екологів, у нашій країні є близько 2600 офіційно заповіданих дерев. Частина з них уже могла загинути.
Інтерактивну мапу, яка містить дані про всіх військових, які загинули на війні, створили волонтери.
Карта створена за підтримки Національного військового-історичного музею України. Дані наведені станом на 12 жовтня 2018-го, йдеться у дописах онлайн-проекту "Книга пам'яті полеглих за Україну".
Коментарі