Після святкування Різдва Христового триває богослужбовий різдвяний тиждень. Цей період називають Посвяття Різдва.
В суботу 28 грудня продовжуються богослужіння, що прославляють Ісуса Христа та його народження. Церква повторює співи й вірші, присвячені народженню немовляти - Сина Божого.
Субота для церкви має особливе значення, оскільки за релігійними віруваннями в суботу Бог спочивав після створення світу. І саме в суботу Ісуса Христа поклали в гроб. Тому субота - символ вічного спочинку.
Також в цей день церква вшановує пам'ять 20 тисяч мучеників, що були спалені в Нікомидії. Ці події сталися за правління римського імператора Максиміана. Він розпорядився знищувати всі християнські храми та вбивати християн.
У свято Різдва 302 року його вояки прибули до християнської церкви й закликали всіх вийти та вклонитися язичницькому ідолу. Коли християни відмовилися, храм підпалили, і майже всі віряни загинули. Є припущення, що там їх було 20 тисяч.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Різдво святкують 25 грудня: історія дати, якої немає в Біблії
Що заборонено робити
Різдво Христове - велике свято для всіх християн, тому в дні Посвяття Різдва заборонена будь-яка важка праця та робота по дому:
не можна замітати весь період, поки тривають святки, аж до Водохреща;
не можна шити та прясти;
не можна сваритися.
Що можна робити
У дні Посвяття слід колядувати та робити добрі справи для родичів та близьких. Різдвяна пора - благодатний час, потрібно допомагати одне одному, добре ставитися до всіх і не ображатися. Свята слід проводити у добрих думках та позитивних намірах.
Прикмети
кішка спить весь день - чекайте на потепління;
день хмарний - літо буде дощовим і холодним;
горобці весело співають - до швидкого потепління;
собака лежить на снігу - чекайте на хуртовину;
іній на деревах і безвітряна погода - до урожайного року.
З переходом Православної церкви України на новоюліанський календар багато дат свят зсунулися на 13 днів раніше. Старий Новий рік - не є церковним святом, тому його дата не зсувається, а залишається колишньою. Старий Новий рік 2024 відзначатимуть в ніч із 13 на 14 січня.
Але є один нюанс. На цей день припадало свято свято Меланки 13 січня і свято Василя 14 січня. Ці свята змістились у датах і за новим церковним календарем вони припадають на 31 грудня і 1 січня відповідно. Саме в ці дні зустрічайте щедрувальників та посівальників.
Коментарі