понеділок, 21 липня 2025 05:50

Сьогодні краще не говорити зайвого: заборони та прикмети дня

Сьогодні краще не говорити зайвого: заборони та прикмети дня
21 липня краще мовчати і не говорити зайвого Фото: pinterest

21 липня в церкві згадують преподобних Онуфрія та Онисима Печерських.

Преподобний Онуфрій Печерський жив у XII столітті, а Онисим Печерський - на рубежі XII-XIII століть. Вони були ченцями Києво-Печерської лаври в Ближніх печерах.

Онуфрій вирізнявся благочестям і вірою в Христа. Прийняв обітницю мовчання. З моменту її прийняття святий за все життя не зронив жодного слова (у таких випадках виняток становить тільки сповідь). Онуфрія так і прозвали - Мовчазний.

Онисим вів самітницьке життя в печері - у постійних молитвах і пості, за що його прозвали Затворником. Нетлінні мощі святих Онуфрія та Онисима перебувають у Ближніх печерах Лаври.

Прикмети

Ніч холодна - зима буде ранньою;

туман випав - встановиться тепла погода;

злива цього дня - осінь буде затяжна;

іде рівний дощ - буде гарний урожай грибів.

У народному календарі - свято Онуфрія Мовчазного або Мовчальника. Цього дня належало більше мовчати, ніж говорити. Також у народі існував звичай набирати німу і непочату воду з джерела. Її потрібно було набрати вранці, до сходу сонця, мовчки і бажано першим. Такій воді приписували особливі властивості - її пили в разі хвороб, окропляли оселю, поїли неспокійних дітей, щоб вони не плакали. Якщо таку воду набрати з трьох або семи колодязів, то її сила примножиться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи святкувати 40 років: що кажуть астрологи, священики та езотерики

Що сьогодні не можна робити

Категорично заборонено сваритися - сварка стане причиною дуже довгої незлагоди. Якщо посвариться подружжя, то може навіть розійтися;.

Не слід користуватися гострими предметами - брати в руки сокиру, пилу, косу, бо є ризик поранитися, а рани будуть довго гоїтися.

Забороняється в це свято базікати даремно. Можна говорити тільки у справі. Зайва балакучість, порожні розмови, а тим паче плітки і наклеп стануть причиною невдач і призведуть до втрати фінансового благополуччя.

Також не можна брехати, лінуватися і не можна відмовляти в допомозі - ні людині, ні тварині.

Що можна робити

У святих цього дня просять сили духу - щоб вистояти в будь-яких життєвих ситуаціях, і якнайшвидшого настання миру. Онуфрію Мовчазному також моляться про те, щоб не говорити зайвого.

За старих часів цього дня намагалися скрізь навести лад: все помити, скласти, прибрати, перетрусити полиці та скрині. Чистили і лагодили комори, прибирали в них зерно. Цього дня вже можна починати діставати теплі речі, а також займатися заготовками на зиму - літо повільно, але потихеньку йде.

25 липня українці відзначають Успіння праведної Анни.

Свято приурочене матері Діви Марії, праведній Анні, яка здавна вважалася покровителькою жінок, особливо матерів. Цього дня їй моляться, просячи про заступництво, допомогу у вагітності, легких родів та зцілення від безпліддя.

Зараз ви читаєте новину «Сьогодні краще не говорити зайвого: заборони та прикмети дня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути