Ракетний чи артилерійський обстріл може початися раптово, коли ви біжите по вулиці у справах або прогулюєтеся з дитиною.
Що робити в такому випадку, розповіли рятувальники.




Як діяти, якщо під час атаки ви перебуваєте на вулиці
Запам'ятайте ці правила та бережіть себе під час застосування ракетно-бомбового і артилерійського озброєння.
Про початок обстрілу ви можете дізнатися почувши віддалені звуки пострілів, гуркіт та спалахи впуску ракет.
Якщо артилерійський обстріл застав вас на вулиці і ви почули свист снаряда (шурхіт), а через дві-три секунди - вибух, негайно лягайте на землю (канаву, яму), щільно притуліться до якогось виступу: бордюру, клумби, забору або якоїсь бетонній конструкції та накрийте голову руками.
Лягати необхідно для того, щоб знизити шанс влучення осколків. Снаряди та міни відриваються у верхньому шарі ґрунту, уламки після підриву летять на висоті 30-50 см над поверхнею землі.
Швидко і уважно озирниться довкола та знайдіть місце де можна заховатися надійніше.
Вибравши більш надійне укриття слід перебігати короткими кидками після чергового вибуху. Пам'ятайте - бігти будь куди, це не найкраща ідея під час вибуху.
Місця можливого схову:
спеціально обладнані бомбосховища;
підземні переходи;
метро;
будь-яка канава, траншея чи яма;
широка труба водостоку (максимум на 3-4 метри);
вздовж широкого бордюру чи паркану
дуже великий підвал під капітальними будинками старої забудови;
оглядова яма відкритого гаража чи СТО;
каналізаційні люки поруч із вашим будинком, однак, щоб це була саме каналізація чи водопостачання і в жодному разі не газова магістраль.
якщо в полі зору нема укриття, куди можна перебігти швидким кидком, просто ляжте на землю і лежіть, закривши голову руками.
Не підходять для переховування і укриття:
місця, де розміщена будь яка техніка яка може мати у собі легкозаймисте паливо та/або створювати велику кількість уламків;
стіни офісів, магазинів та кафе - під час вибуху там утворюється дуже багато гострих скалок скла, що падаючи зверху розрізають людське тіло як гільйотина;
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, якщо опинились під завалами: чіткий алгоритм дій
серед горючих дерев'яних, пластикових, металевих тощо матеріалів (склади тари, штабелі, контейнери, будматеріали), ви можете опинитися в епіцентрі пожежі;
водні об'єкти (фонтани, ставки, річки) - вибух створює сильний гідроудар що призводить до закритих травм і контузій.
Використовувати підвали житлових будинків панельного типу як укриття неможливо через те, що у випадку руйнування будинок може просто "скластися", повністю блокуючи виходи з підвального приміщення.
Під час повітряної тривоги важливо дотримуватись правил поведінки. В першу чергу треба якнайшвидше пройти до найближчого укриття.
Не залишайтеся в транспорті. Треба вийти, відбігти якомога далі від дороги й там знайти можливе укриття. Не ховайтесь у під'їздах, під арками на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій.
Коментарі
это очень и очень хорошая идея.
мы, украинцы, должны помнить, что мы- неотъемлемая часть европейской цивилизации. но сейчас мы отделены от Европы совковым менталитетом. это наша личная берлинская стена. и все, что поможет ее свалить НУЖНО использовать!
пускай лучше стена будет между Киевсой Русью и разжиревшей, хамовитой соседкой, с ее "высокодуховным" "русским миром"
На мій погляд, не слід так катеґорично відмовлятися від кирилиці на користь латинки.
Треба лише чітко розподілити функції кирилиці та латинки. Наприклад, українська латинка мусить використовуватися для експортного написання українських власних назв, а також для написання українських текстів у тих випадках, коли кирилиця технічно є недоступною. Osobysto ja meškaju v Nimeččyni, j ja tak samo dosytj často ztykajusja z čyslennymy nezručnostjamy, pov'jazanymy z vidsutnistju jedynoji kodyfikovanoji transliteraciji. Tomu ja duže čitko usvidomljuju, naskiljky važlyvym je, aby latynsjka transliteracija bula skladovoju častynoju ukrajinsjkoho pravopysu.
Руский и Харьков несовместимые понятия
ГРАНИЦУ 39 ГОДА И ПЕРЕХОДИТЕ ХОТЬ НА ИВРИТ САЛА ХЕРОЯМ
Вся аудіовізуальна інформація в Україні повинна подаватися українською мовою, хоч латиницею, хоч кирилицею. І головне, щоб у телерадіо ефірі звучала виключно українська мова.
Удивительное, глубокое и продуманное предложение, а главное оригинальное ! Ввести латынскую азбуку и , тогда уж, польский язык. Или великий и мёртвый латинский. Кто предложит больше и лучьше ?!!! Аукцион маразмов для повышения щирости и свидоиости в Украине продолжается !!! Главное не укакайтесь от усердия, пани и пановэээээ....
Литовского или Латвийского? А то я не понял!

Adekvatna latynka zmo?e reja?no v?atuvaty ukrajin?ku movu.
Ja za latynyciu, tym bil'se, ja davno neju z uspixom korystujus'.
Замініть кирилицю латиницею, тому в новий Союз не проситеся. Нехай вами ляхи володіють, як за старих часів.
З повагою, жидокоммісари.