
Іноді шлюб тріщить по швах не через зраду, а через дрібниці, які повторюються з дня в день. Наприклад, мовчання замість відвертої розмови, критика замість підтримки, байдужість замість турботи. Ці непомітні, але регулярні дії здатні повільно, але впевнено зруйнувати навіть найміцніші стосунки.
Розповідаємо про п'ять звичок, які можуть стати фатальними для шлюбу.
Залишатися разом, тому що так зручно
Людям, які вирішили пов'язати своє життя, має бути зручно перебувати і жити разом. Але, коли у відносинах більше немає іскри, залишатися поруч - дуже велика помилка. Іноді люди продовжують жити разом, як співмешканці, але в підсумку це призводить до постійних сварок і конфліктів. Таким чином, люди отруюють життя один одному, не намагаючись перевернути сторінку життя і знайти собі нове кохання.
Маніпуляція
У деяких союзах один партнер завжди використовує іншого у своїх цілях і інтересах. Інша ж людина, яка відчуває до маніпулятора щирі почуття, здатна зробити все для коханого, але відносини призводять до постійних терзань. У такому союзі тільки одна людина живе у своє задоволення, а інша стає повністю залежною від партнера.
Уникнення прихильності
Деякі люди настільки бояться прив'язатися до людини і стати залежними від почуттів, що вважають за краще взагалі виключити відносини, навіть ведучи спільне життя. Таке холодне ставлення до партнера сильно шкодить союзу, адже показувати свої почуття - це дуже важливо для кожної пари. Коли один із партнерів навмисно стримує емоції, другий починає сумніватися в собі і звинувачувати себе за поведінку коханої людини.
Поблажливий тон
Подавати себе зверхньо, змушувати партнера відчувати себе ущемленим і наївним - все це вірні ознаки поблажливості. Багато жінок вважають, що говорити таким чином зі своїм чоловіком - це те ж саме, що і показувати свою незалежність. Але така незалежність дуже сильно шкодить шлюбу і довірі в цілому.
Нещирість
Багато хто бажає справити на кохану людину гарне враження, тому постійно приховує правду, щоб піднятися в очах партнера. Але відносини, які побудовані на брехні і обмані, навіть якщо вона використовується, щоб "прикрасити" правду, ніколи не приведуть до щасливого кінця. Така тактика тільки відстрочує трагедію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уникає чи не любить: як зрозуміти "холодок" з боку партнера
Як зберегти шлюб
Відверто говоріть про свої почуття, образи та очікування, не замовчуйте проблеми.
Підтримка та взаємна повага - важливі. Цінуйте одне одного, навіть у дрібницях. Сказане "дякую" чи "я вірю в тебе" має велику силу.
Виділяйте час для спільного відпочинку, розмов без телефону й рутини - це зміцнює емоційний зв'язок.
Не намагайтеся змінити партнера - краще почніть із себе: зростайте, розвивайтеся, працюйте над власними реакціями.
У стосунках немає ідеальних - важливо вміти прощати, поступатися і шукати компроміси.
Говоріть про майбутнє, мрійте разом, підтримуйте одне одного в досягненні цілей.
Коли стосунки бурхливо розвиваються з самого початку, з'являється ілюзія миттєвої закоханості на все життя. Щоб зрозуміти, чи справді ми закохані, чи просто боїмося залишитися самі без партнера, є можливість це дізнатись одразу, а не через роки у парі.
Психолог Марк Треверс назвав три ознаки, які вкажуть на стосунки, що ґрунтуються не на коханні, а на страху самотності.
Коментарі