Гладити котів - це не лише приємно, а й справжня терапія для тіла і душі. Дотик до м'якого хутра улюбленця знижує рівень стресу, стабілізує серцевий ритм і навіть допомагає покращити настрій. Особливо корисною ця взаємодія стає, якщо це ваш кіт, адже між вами виникає унікальний емоційний зв'язок, що дарує почуття спокою й радості.
Науковий аналіз показує, що тварини використовуються в психотерапії не випадково: дослідження підтвердили позитивний вплив як на фізичне, так і психологічне здоров'я учасників, пише Medical News Today.
Коти лікують та знімають стрес
Це може бути пов'язано зі зміцненням зв'язку між людиною та твариною, що приносить відчуття спокою та комфорту, допомагає відмежуватися від стресу й зосередитися на приємних моментах. Однак варто зазначити, що це стосується психотерапії з участю тварин під наглядом фахівців.
Дослідження показують, що у господарів котів спостерігається зниження артеріального тиску та частоти серцевих скорочень. Крім того, в слині жінок виявили більше окситоцину в моменти, коли коти проявляють ніжність. Цей гормон допомагає знизити рівень кортизолу, гормону стресу, і, отже, взаємодія з котами може сприяти зменшенню стресу.
Усе це, ймовірно, знижує ризик серцево-судинних захворювань, а у деяких літніх японців навіть пов'язане з подовженням тривалості життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали 10 найспокійніших порід кішок
Проте всі дослідження на цю тему страждають від різних методологічних недоліків. Досліджувати це не так просто, оскільки важко передбачити, як поведеться тварина, особливо в незнайомому середовищі. Крім того, результати досліджень не завжди дають змогу встановити причинно-наслідковий зв'язок.
Кому коти не зможуть допомогти
Перш за все, людям з алергією на котів потрібно бути обережними. Навіть кіт без шерсті не допоможе – алергія пов'язана не з шерстю, а з білком Fel d 1, який виділяється слинними та сальними залозами. Якщо в присутності кота ви помічаєте такі симптоми, як чхання, свербіж у носі, нежить або закладеність, свербіж і почервоніння очей, кашель, то варто обмежити контакти з тваринами та звернутися до алерголога.
Також вагітним жінкам рекомендується уникати котів через потенційний ризик зараження токсоплазмозом. У більшості випадків хвороба протікає безсимптомно, але при зараженні під час вагітності може виникнути ризик викидня або розвитку вроджених дефектів у дитини.
Якщо ви вагітні та вже маєте кота, не обов'язково від нього відмовлятися. При дотриманні певних запобіжних заходів ризик передачі токсоплазми можна мінімізувати. За можливості не змінюйте котячий лоток самостійно або використовуйте рукавички та маску. Ретельно мийте руки після.
Годуйте улюбленця спеціалізованими сухими або вологими кормами, уникаючи сирого м'яса. Також не варто випускати кота на вулицю, де ризик зараження вищий.
Уникайте контактів з вуличними і чужими котами.
Більшість власників кішок знайомі з примруженими очима та повільним морганням, які вказують на те, що кішка щаслива.
Кішки використовують майже кожну частину свого тіла для спілкування. Розмахування хвостом, плескаті вуха і примружені очі — все це служить для того, щоб розповісти іншій тварині або людині про те, що відчуває кішка.
Коментарі