Ексклюзиви
пʼятниця, 16 травня 2025 05:50

Будьте обережні в діях та словах: заборони та прикмети дня

Будьте обережні в діях та словах: заборони та прикмети дня
Дощ цього дня свідчить про те, що літо буде теплим і дощовим Фото: pinterest

16 травня вшановують святого преподобного Теодора Освященного, учня святого Пахомія.

Теодор народився в Єгипті, хоча точні дані про його народження відсутні. Він став учнем святого Пахомія, який заклав основи чернечого життя, організувавши перші монастирі, де ченці жили за спільними правилами, що поєднували працю, молитву та спільне життя. Теодор, приєднавшись до чернечої спільноти, відразу відзначався глибокою відданістю та строгістю в практиках, яких вимагав від себе монаший устав.

Протягом свого життя Теодор активно практикував чернечі аскези, поглиблюючи свою молитву та працю. Його духовна глибина та терпеливість стали прикладом для інших ченців. Теодор також відомий дивами та зціленнями, які сталися через його молитви та благословення, що підкріплювало його святість.

Із часом, як і його вчитель, святий Пахомій, Теодор розвивав ідеї строгого аскетизму, пропагуючи чернецтво як шлях відокремленості від мирських турбот і глибокого служіння Богу.

Після смерті святого Пахомія Теодор взяв на себе відповідальність за поширення чернечих ідеалів, продовжуючи справу вчителя. Його діяльність сприяла розвитку монастирської традиції, зокрема в Єгипті, де він був активним учасником у створенні нових монастирських громад. Теодор увійшов до історії як один із найбільших учнів святого Пахомія, завдяки якому монашество стало чітко організованим і підтримуваним на всіх рівнях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вознесіння Господнє: коли святкуємо, що варто зробити в цей день, а що під забороною

Незважаючи на свої глибокі аскетичні переконання, Теодор згодом став архієпископом. Він прийняв цей сан, ставши духовним наставником для численних християн у своєму регіоні, роблячи важливий внесок в поширення віри. Теодор залишався вірним своїм чернечим ідеалам, одночасно виконуючи пастирську діяльність для своєї пастви.

Святий Теодор Освящений спочив у Господі близько 368 року. Після його смерті стали відомі численні чудеса, що супроводжували його святість.

Прикмети

Тепла та ясна погода на 16 травня вказує на гарний врожай у серпні та вересні.

Дощ цього дня свідчить про те, що літо буде теплим і дощовим.

Якщо на 16 травня вітер південний, то літо буде спекотним.

Що не можна робити

Цього дня варто уникати лихослів'я, сварок, відмов від допомоги та заздрості. Цей день в народі вважається одним із найбільш нещасливих протягом року, тому існує повір'я, що 16 травня потрібно бути максимально обережним у своїх діях і словах.

Що можна робити

До святого преподобного Феодора звертаються з проханнями про зцілення і відновлення здоров'я, особливо про допомогу в боротьбі з головним болем. Також моляться за добрий врожай, зокрема злаків. Цього дня рекомендується працювати на городі чи дачі - садити, прополювати, поливати.

В останній місяць весни відзначаємо Перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця,Третє обрітення глави святого пророка Іоанна Хрестителя, а також Вознесіння Господнє. А ще вшановуємо Рівноапостольних Кирила і Мефодія.

Щоб не пропустити жодної дати, Gazeta.ua публікує зручний календар на кожен день місяця.

Зараз ви читаєте новину «Будьте обережні в діях та словах: заборони та прикмети дня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути