
— Позавчора вікно відкрила, то ніч не спала — ком у горлі стояв. У сина голова болить, онуки плачуть, — розказує 50-річна Валентина Комар із села Забара Корецького району Рівненщини. — Надихалися диму. Якщо вітер дме на хати, то нам діватися нікуди.
У поганому самопочутті жінка звинувачує підприємство "Промислово-комерційна фірма Євростар", яке виготовляє деревне вугілля для мангалів. Від нього до житлових будинків — менш як 100 м.
— Кіт у хату зайде і той паленим смердить, — продовжує сусідка Людмила Готліб, 52 роки. — А білизну хоч і не винось надвір.
— В усіх жителів нашої вулиці здоров'я погіршується, — додає інший сусід 47-річний Валерій Собко. — Правда, димом смердить не завжди. Тільки якщо вітер на нас.
У Забарі живуть до 200 людей. На підприємство скаржаться люди з крайньої вулиці. "Євростар" працює два роки. За 1 км — міжнародна траса Київ–Чоп, якою вугілля возять за кордон.
— Торік у нас уже був конфлікт, — каже Людмила Готліб. — Ми добилися, щоб вони поставили фільтри. Усе було непогано, а минулого місяця знову засмерділо.
25 робітників "Євростар" працюють у дві зміни. На дзвінок з-за воріт виходить сторож і кілька робітників. Мають закопчені одяг і обличчя. Заперечують, що їхня робота шкодить довкіллю чи людям.
— Я тут понад рік працюю. Тим самим повітрям дихаю, — запевняє вугільник Микола Кляпчук, 42 роки. — Горло не болить, і очі не червоні. Зато хороша зарплата, платять своєчасно. І умови нормальні — є душ, столова з кухонькою, де можна їжу розігріти. Тільки з алкоголем строго.
— Хазяїн наш не скупий, людям помагає. Розчищає зимою дорогу, жертвує на церкву, купує пенсіонерам харчі, дає подарунки на свята, — додають інші.
Робітники кажуть, що конфлікт спровокували кілька місцевих.
— Дехто з родичів тих обурених раніше в нас працював, — каже 43-річний начальник дільниці Олександр Якимчук. — П'яниць і ледарів не люблять, але люди цього не розуміли. Їх вигнали, от вони мстять. Не все ж село проти нас виступає, а всього кілька хат. Щодо безпеки виробництва, то ми маємо всі дозволи. Роза вітрів тут така, що дим на село не дме.
Не кажуть про погіршення здоров'я жителів села і в місцевому медпункті.
— Хворіють люди, як і скрізь, — каже працівниця в білому халаті.
Сільський голова Головниці, до якої належить Забара, впливати на роботу підприємства не може.
Коментарі
1Всім зрозуміло що націоналіст і педик одне і теж, про це навіть німці не соромлячись писали друзям "... у нас всегда под рукой украинская полиция, они готовы вывернуться на изнанку что бы угодить, для них в рот взять или в попу дать проблемы не составляет." Нехай Левко розкаже про зону, почитайте про Ляшка, та ці приклади на кожному кроці. Мені однаково, подобається сосіть, але не кажіть що це заради України.
Не забувай, що в німецькій поліції служив і батько Януковича.
Авторитеты западенцев - Семен Яценюк, Ося Тягнибок! Маразм! Вы чё скопом в Израиль собрались?
Граючи чесно з "наперсточниками" не маєш жодного шансу на перемогу.
Ну что это чмо синерылое соответсвует своей фамилии--мусор,поимеют и выбросят...
победим ми народ может не сразу но народ украинский победит и весь етот мусор смоет народний шторм
Только вот и у тебя и у меня срок жизни ограничен.
Всё правильно!!! Не имея ни единого шанса в победе на выборах,они готовы на любую провокацию.Где это видано ,что бы видеонаблюдение процесса было не правильным подходом.
Ти просто СМІТТЯ!