— Я готовий робити в армії все, що скажуть. Їздити на любій техніці, ремонтувати її, рити окопи, класти камінь, охороняти мости. Тільки візьміть мене в армію, — говорить 66-річний Григорій Олійник із села Старокостянтинів Хмельницької області. Щотижня ходить до районного комісара, просить призвати його до війська. Той не погоджується.
Григорій Іванович родом із села Мотрунки Красилівського району. 40 років прожив у Росії, має паспорт громадянина РФ. Служив на північному флоті у Мурманську, після демобілізації працював на рибно-промисловому флоті. Має п'ять професій: слюсар-моторист плавучого судна, бульдозерист, майстер з ремонту компресорів, каменяр і машиніст екструдера.
До України Олійник повернувся 2004‑го, коли вийшов на пенсію. У Росії залишилися двоє доньок від двох шлюбів. 41-річна Сніжана — з матір'ю у місті Мурманськ, 33-річна Юлія — у Смоленську.
— Про те, що записався у добровольці, старшій не казав, все одно не пойме, — додає. — Раніше постійно мені дзвонила, питала: "Чё вы, бандеровцы, людей убиваете, детей?" Це вас дурять, кажу. Посварилися, перестали общатися. Сказав Юлі. Вона плакала, хотіла мене побачити, але боялася їхати. Коли приїхала, побачила, у нас нікого не убивають. Але поїхала і все одно не повірила.
Григорій Іванович має тимчасове посвідчення на проживання в Україні, отримує 2,5 тис. грн пенсії.
— Я большую часть жизни прожил в России, и хочу сказать: Владимир Владимирович — вы не правы! Вы горе приносите не только народу Украины, но и своему народу, — Григорій Олійник зачитує своє звернення президенту Росії Володимиру Путіну. — Поэтому я, гражданин Российской Федерации, пойду защищать украинский народ от ваших преступников. И тем самым буду защищать и российский народ. Путин — не Россия. Слава Україні!".
— В Івановича стільки енергії, що дай Бог молодим, — каже про Олійника його сусід Микола Кондратюк, 57 років. — Він справжній патріот України, не міг поступити інакше. Все життя провів у Росії, а лишився людиною. У мене є знайомі, які три роки в Москві, а вже звонять, обіжають всіх українців. Такі вже ма-а-аасквичі, що гидко.
— У нас дійсно є проблеми з призовниками, — розповідає 42-річний Олег Гандзюк, комісар Старокостянтинівсько-Красилівського військового комісаріату. — Пачками відсилаю справи у прокуратуру на примусовий привід. То які з них служаки? З дєда толку було б більше, але за законом не можна. В українській армії можуть служити тільки громадяни України віком до 60 років. Можу порадити записатися у добровольчі батальйони.
Коментарі