— Мій свекор парничок зробив. Низенький, із метр заввишки. Дуже зручно. Накрив плівку — зняв. Висадив розсаду помідорів, перцю. Вже й розсадив. Як рослини підростуть і справжнє тепло піде — плівку піднімає й овочі так дозрівають. Набагато раніше врожай збирає. Приїжджаємо до нього в червні на салати, — розказує Тетяна Грищенко, 52 роки, з Броварів Київської області.
Сезон замовлень на теплиці — з кінця лютого до травня. Друга хвиля — у жовтні.
Теплиці з плівки — найдешевші. Щоправда, прослужать лише рік. Щоб плівку не порвали вітер чи град, слід брати щільну. Теплиця з полікарбонату довговічніша. Її не потрібно розбирати. Можна замовити готову у виробників.
— 10 років тому в дворі самотужки встановив теплицю арочного типу з полікарбонату. Досі служить, як нова, — каже Степан Митюк, 65 років, із с. Іркліїв Чорнобаївського району на Черкащині. — Каркас зварив із металевих прутів. Підлогу виклав плиткою. Провів освітлення й воду. У полікарбонатній теплиці на 10–15 градусів тепліше, ніж знадвору. Вона як термос. Коли на вулиці мінус 20, в ній 5 градусів тепла. І це без опалення. Скласти таку теплицю й висаджувати рослини можна навіть узимку.
Деякі майстри купують матеріал і монтують конструкцію самостійно. Полікарбонат досить легкий. Великий листок площею 25 кв. м важить до 20 кг.
— Найкращий варіант — каркас з оцинкованого профілю й сотовий полікарбонат, — розповідає В'ячеслав Полиньков, 37 років, менеджер із продажу конструкцій із полікарбонату з Києва.
— Не радив би брати китайський. У цього виробника завищена ціна й низька якість. Немає захисту від ультрафіолету. Гарантія всього кілька років. Вийде, як у примовці — скупий заплатить двічі. Звертайте увагу на сировину. Первинна вона чи вторинна. Вибирайте прозорий матеріал, що добре пропускає світло.
Популярним стає агроволокно або спандбонд.
— Воно таке легке, що не обов'язково споруджувати каркас, — каже Полинько. — Його вкладають на грядки, притискаючи по краях землею або кілочками. Спанбонд можна на тривалий час залишати на розсаді. Поливати просто зверху — матеріал прекрасно пропускає вологу, світло й повітря.
Агроволокно знімають тільки для прополювання. Продається матеріал рулонами. Найпоширеніша ширина — 1,6 м та 3,2 м.
Полікарбонат легко подряпати
Теплиці з полікарбонату миють водою зі шланга. Якщо прополоскати мильною водою — глянцева поверхня блищатиме, як нова.
— Полікарбонт — міцний матеріал. Витримує сніг, не кришиться від лютих морозів, не боїться злив і граду, — зазначає В'ячеслав Полиньков. — Навіть кинутий ненароком камінчик не пошкодить. Єдине, його легко подерти. Тому не перестарайтеся — не треба шкрябати чи терти його йоржиками. Це не сковорідка. Достатньо просто полити водою.
Коментарі