![Картоплина сорту Гранада — продовгастої форми, досягає майже 100 грамів. З одного зрілого куща збирають до 15 штук](https://static.gazeta.ua/img2/cache/gallery/863/863703_1_w_300.jpg?v=0)
— Цього року експериментувала з картоплею Гранада. Не знаю, чи то сорт добрий вдався, чи погода допомогла, але мала хороший урожай, — розповідає Галина Трохимчук, 54 роки, із селища Більмак Запорізької області. — Із кілограма картоплі вродило 10. Залишила далі на розвід.
Гранада — це сорт німецької селекції, зареєстрований у Європі 2015 року. Невибагливий до посухи. Він добре родить на будь-якому ґрунті. Картоплина продовгастої форми досягає майже 100 грамів. З одного зрілого куща збирають до 15 штук.
— Картопля Гранада є ідеальною для смаження, бо зовсім не пригорає. Відрізняється від інших сортів видовжено-овальною формою. Легко оббирається, бо має тонку шкірку без глибоких вічок.
Рослини матимуть вдосталь вологи, якщо висадити їх на відстані 10 см.
Робить рівчак, вкидає картоплю і притискає ногою.
— Висаджую на глибину 5–7 сантиметрів. Під час росту підгортаю кущ ще на 10. Картоплина має бути покрита 17-сантиметровим шаром землі. Не більше. Щоб бульба мала однаково правильну форму, перед посадкою розпушує землю, аби не було грудок. Тоді сорт наростить пишне коріння, яке з глибини тягнутиме вологу.
За місяць після посадки підживлює мінеральними добривами. У 10 л води розчиняє 20 г суперфосфату та по 10 г сечовини і сульфату калію. Викопує картоплю через чотири місяці. Овоч має високу стійкість до проростання, тому добре зберігається в погребі до травня.
— Цього року гарний урожай картоплі, бо було достатньо дощів під час цвітіння. Хоча є трохи гнилої. Торік посадила новинку — французький сорт Вітелотте, в якого картоплина всередині та зовні темно-фіолетова. Смаком від звичайної не відрізняється. Польський сорт Тайфун із 4 кілограмів дав 13 відер урожаю. Найменша картоплина заважила 264 грами. Ці сорти стійкі до фітофторозу та картопляної нематоди — жучок, подібний до нитки. Заражає рослину і ґрунт, відкладає личинки на глибину до 8 метрів. На враженій ділянці не ростиме ані картопля, ані інші овочі.
— Сорт Гранада заслуговує на увагу. Хоч йому лише три роки, він швидко поширився у світі. Україна не виняток. Дає 50–70 тонн картоплі з гектара, — розповідає Микола Фурдига, 37 років, заступник директора Інституту картоплярства.
— Крім нього, цього року популярний сорт Княгиня. Вивели його в нас в Інституті від схрещування Беллароси та Слов'янки. Дає врожаю 75 тонн з гектара.
Княгиня — сорт стійкий до фітофторозу. Зовні рожевий із заглибленими вічками, а всередині жовтий. Червона продовгаста картопля Фотинія дає по 24 бульби з одного корча.
Загалом цей рік вдалий для картоплі. Опадів вистачало, але подекуди аж занадто. Через це маємо проблеми з якістю. Від перенасичення вологою виникає бактеріоз і гниль. Раджу закуповувати картоплю на зиму за два тижні. До того часу заражена перегниє, і буде видно неякісну бульбу.
Коментарі