Багаторічні квіткові рослини починають садити з кінця вересня. Вони — цибулинні, зацвітуть, як тільки зійде сніг. Це підсніжники, гіацинти, тюльпани, нарциси, проліски, сон-трава, крокуси.
— Треба добре продумати набір рослин, які ростимуть на клумбі протягом року, — каже львів"янка Інна Олексіївна, 46 років. — Після того, як цибулинні відцвітуть, зверху висаджують розсаду гвоздики, дзвіночків, котячих лапок, ірису. Також садять хризантеми, які зацвітуть перед осінніми заморозками.
Високі квіти висаджують посередині клумби, низькі — по краях. Перед посадкою ґрунт рясно поливають водою. Коли земля промерзне, квітник присипають торфом або перегноєм. Від цього краще розростатиметься коренева система.
— Спершу цибулини занурюють на півгодини у слабкий розчин марганцівки. Потім висушують і закопують у землю. Цибулеві рослини найкраще вкорінюються при температурі ґрунту +10°С. Глибина закладення цибулини має бути втроє більше від її висоти, а відстань між цибулинками не менше як 10 см.
Цибулинні квіти саджають до середини жовтня. Якщо раніше, вони можуть прорости завчасно. Пізніше — згниють. Останніми висаджуються тюльпати. Біля них, як і біля троянд, не варто садити інших квітів. Коріння цих рослин мають отруйні виділення, що уповільнюють зростання сусідніх квітів.
Через тінь від дерев рослини найчастіше гинуть. Квіти не ростуть під горіхом, дубом, ріцинусом та ялицями. Не можна разом саджати квіти, які люблять суху погоду, з тими, що потребують вологості. Наприклад, тюльпани, крокуси, чорнобривці, хризантеми, айстри з підсніжниками, нарцисами, орхідеями.
Коментарі