![Кущі рожевої лохини виростають завширшки до 2,5 метра, заввишки — 1,5–2 метри. Починають плодоносити на третій-четвертий рік. Дають врожай з липня до початку вересня](https://static.gazeta.ua/img2/cache/gallery/843/843645_1_w_300.jpg?v=0)
— Ледь не погорів на вирощуванні лохини. Купив розхвалений сорт, мали бути ягоди розміром із п'ять копійок. Виросли не більше нігтя, — говорить Анатолій Стельмах, 35 років, із міста Радехів Львівської області. — Більше в таку авантюру не влазив і купив саджанці в перевіреному розпліднику. Взяв рожеву лохину, рідкісну. Трохи сумнівався, бо новинка коштувала вдвічі дорожче за звичайну. Проте зважився. Тепер кілограм ягід здаю по 200 гривень.
Вирощує сорти Роуз шампейн і Пінк лимонад.
— Остання поєднала в собі не тільки цукринку лохини, а й кислинку з лимонаду, — пояснює.
Кущі ростуть завширшки до 2,5 м, заввишки — 1,5–2 м. Садить їх на відстані 0,8–1 м, між рядами — 2 м. Так кущі отримують більше сонячного світла і плоди швидше дозрівають. До того ж їх легше збирати.
— Вибираю сонячне місце. В тіні чи на протягах не зберете хорошого врожаю. Ягід вродить мало, будуть кислі. За нестачі світла пагони ростуть до перших заморозків і не встигають задерев'яніти. Тоді й не захищені від обмерзання.
Викопує яму діаметром 0,5 м. Змішує в ній торф, пісок і хвойну тирсу. Так земля буде пухка й не застоїться вода. Лохина непримхлива до клімату, гарно приживається на кислих ґрунтах. Тому на дно ями сипле 100 г сірки, що при розкладанні підкислює землю.
— Ото й весь догляд. За сезон кілька разів підживлюю мінеральними добривами. Органічні — перегній — нароблять біди. Дуже сушать землю. Тоді лохина чахне.
Після посадки поливає кущ, землю присипає скошеною травою Таке мульчування зберігає в ґрунті вологу й захищає від бур'янів.
— Рожева лохина є самоплідною, тому її не треба висаджувати поряд з іншими сортами.
Кущі починають плодоносити на третій-четвертий рік. Дають урожай з липня до початку вересня. З одного куща збирають до чотирьох відер ягід.
— Лохина холодостійка, витримує навіть 30 градусів морозу. Цього року віщували теплу зиму і я кущі не окутував. Торік морози стояли сильні, тому для підстраховки замотував гілками ялини та трьома шарами спанбонду.
Розсаджує кущ не весною, а восени. Тоді саджанець встигає прижитися на новому місці. Навесні починає рости.
— Не роблю новомодних процедур із живцями. Свою лохину розмножую відводами. В середині вересня молодий пагін пригинаю і присипаю землею. Повністю вкоріниться до кінця наступного літа.
Коментарі