— Пишаюсь, що маю в садку італійський сорт яблук. Називається Моді, — розповідає Наталія Мельник, 57 років, із міста Тальне Черкаської області. — Перший врожай аж бігала сусідці показувати. Яблука виглядали як з виставки. Але сорт не захищений від плодожерки, яка починає шкодити в середині літа.
Моді — новий італійський зимовий сорт, отриманий від схрещування сортів Ліберті і Гала. Плодоношення починається на третій рік. Яблука наростають близько 200 г, подовженої форми, яскраво червоні. М'якоть жовта, соковита, солодка. Достигають у кінці вересня і зберігаються в погребі до весни. З дерева виходить 50 кг плодів.
— Поки не було в садку цієї яблуні, то плодожерка тільки груші мучила. Шкідник, як занадиться в садок, то все зчищає під чисту. Від неї листки вкриваються рудими плямами. Потім сохнуть та обпадають із дерева. Засихають навіть гіляки.
Обприскує дерева препаратом Актофіт у середині липня. Той впливає на здатність шкідників харчуватися. Вони перестають їсти і помирають.
— У серпні в яблуневої плодожерки починається лет, і в цей час боротися зі шкідником важко. Тому треба подумати про знищення за місяць до цього. У дерев без листя погіршується зимостійкість, відбувається неповноцінне закладання плодових бруньок під наступний урожай.
У липні на яблунях активно ростуть пагони і плоди. Але у разі частих дощів і вітру є небезпека ураження паршею. Плями розміщуються з верхнього боку листка. Плоди вкриваються кіркою, що тріскається, і в утворені рани потрапляють спори гнилі. Тоді плоди чорніють і опадають. Від цих хвороб і шкідників зимові сорти врятує обробка препаратами Арріво або Шерпа. Один із них треба змішати по 1,5 мл на 10 л води.
— Поціновувачі екологічно чистих фруктів захищають дерева біологічними пестицидами — Бітоксибациліном, Лепідоцидом, Гаупсином. Достатньо змішати 75 мл на 10 л води. Разом із кормом потрапляють в організм і отруюють шкідника. Комаху паралізує, і вона перестає їсти. Вода для розчину не повинна бути теплішою за 15 градусів. Інакше спори бактерій можуть прорости ще до попадання в організм комахи.
До збору врожаю проводять дві-три обробки вранці чи ввечері у хмарну погоду кожні 10 днів. Останнє обприскування — не пізніше як за п'ять днів до збору врожаю.
Коментарі