— Розчарувалася у нашій картоплі. Через спеку не давала й половини попередніх врожаїв. Перейшла на нові сорти, що не бояться посушливого літа. Найкраще показав себе Блю салат, — розповідає Леся Гаврилова, 51 рік, із села Золоте Дубровицького району Рівненської області.
Шотландський сорт Блю салат має фіолетово-синю шкірку та м'якоть завдяки високому вмісту антиоксидантів. Картопля не блякне під час приготування. Підходить для салатів, запіканок і пюре. Бульби дозрівають за 80 днів і важать понад 100 г. Із сотки збирають 300 кг. Добре родить у посушливій місцевості. Сорт стійкий до картопляного раку та фітофторозу. Також не боїться засухи фіолетова картопля Солоха й червона Фотинія. Мають довгасті бульби. На кущі виростає більш як 20 плодів.
— Наука поспіває за змінами погоди. Створила стійкі до засухи сорти. Наприклад, картопля Тирас добре росте в пересушеному ґрунті. Тому її першими почали вирощувати на півдні України, — розповідає Олександр Лавренюк, 49 років, агроном із міста Подільськ Одеської області.
Ця картопля дає більші врожаї на піщаних ґрунтах, ніж на чорноземах. Так само — сорти Серпанок, Скарбниця, Вимір, Рів'єра й Рокко.
— Яким би не був сорт, не можна садити з року в рік на одну й ту ж ділянку. У ґрунті накопичуються інфекції. Треба змінювати місце і сорти кожні чотири роки.
Куплену насіннєву картоплю радить знезаразити розчином марганцівки. Прив'ялі бульби замочити на ніч у теплій воді. Просушити й розкласти в ящики на пророщування. Поставити в теплиці на два тижні у кілька поверхів, час від часу міняючи їх місцями. Обприскувати водою до появи грубих паростків.
— Більші за куряче яйце картоплини слід розрізати вздовж, — каже Олександр Лавренюк. — Зріз посипати попелом, щоб утворилася захисна оболонка. Він стимулює ріст паростків, підвищує стійкість. Вага половинки має бути не менше 50 грамів. Це — необхідний мінімум для живлення й утворення куща.
Коментарі