— Щороку садила полуницю і мала гарний урожай. Але якось не змогла купити розсаду улюбленого сорту. У магазині порадили саджанці жимолості. Взяла кілька на пробу. Це найперша ягода, яка дозріває у моєму саду, — каже 36-річна Світлана Панейко зі Старого Села Пустомитівського району Львівської області.
Перші плоди жимолості дозрівають у кінці травня-початку червня. Плодоносять упродовж трьох-чотирьох тижнів. Дворічні рослини цвітуть і зав'язують плоди вже в рік посадки.
— Ягоди на смак нагадують суміш полуниці, ківі, барбарису і лохини. Найбільше люблю варення з жимолості. Якщо додати його в пломбір, то для дітей це найулюбленіша смакота, — говорить Панейко.
У народній медицині відваром із плодів і листя лікували хвороби очей, ангіну, стоматит. Ягоди використовувалися як судинозміцнюючий засіб при гіпертонії і розладах шлунково-кишкового тракту.
— Жимолость стійка до поганих погодних умов. Щороку збираю стабільний урожай. На неї майже не впливають шкідники й хвороби. Для захисту не треба використовувати хімічні препарати. Це полегшує догляд, — розповідає Світлана Григорівна.
Жимолость їстівна ідеально підходить для виробництва органічної ягоди. Попит на неї стабільно зростає по всій Європі та Північній Америці.
В Україні рослина ще мало поширена, тож ягід не зустрінеш на полицях супермаркетів. Останні роки є стійка тенденція до закладки нових плантацій цієї культури.
Замовити жимолость і отримати консультацію щодо посадки можна на сайті titovchp.uaprom.net
або за тел.: 0(99) 604 33 22, 0(63) 461 88 32, 0(67) 629 94 55
Коментарі