Ідея японського саду зараз дуже популярна у ландшафтному дизайні. Вона уособлює гармонію людини і природи. Такий сад кардинально відрізняється від саду Європи. Той більше показує перемогу людини над природним хаосом.
Східний стиль зробить сад колоритним і наділить його яскравою індивідуальністю. Він подарує відчуття незвичайного умиротворення і спокою. Логічно завершений японський куточок за розміром може не перевищувати традиційного татамі. Така робота цілком під силу дачникові.
Існує два типи японського саду: рівнинний і горбистий.
На рівнинному вся композиція добре видно, її легко охопити одним поглядом. Горбистий сад не проглядається з однієї точки, але він відкриває більший простір для фантазії. Головні "герої" тут - пагорби, вони формують ландшафт і підкреслюють глибину пейзажу.
Незалежно від того, який тип японського саду ви вибрали для себе, при його створенні потрібно врахувати п'ять правил:
1. Створюваний пейзаж повинен бути асиметричним і символізувати природу.
2. У такому пейзажі не повинно бути випадкових деталей, зайвих предметів.
3. Краса рослин і каменів повинна бути непомітною, невичурние, але при цьому досить виразною.
Наприклад, камені можуть бути звичайного кольору, але при цьому мати чітку форму - кулі, куба, паралелепіпеда. Розмістіть їх так, щоб композиція набула незвичайний вид, що навіває поетичний або філософський настрій.
4. У японському саду відсутній трав'яний газон. Фоном для каменів і рослин має бути утрамбована земля або білий пісок.
5. Не перевантажуйте майданчик різними рослинами і архітектурними формами. Ваша мета - залишити багато вільного простору, а на ньому грамотно розташувати доріжки уздовж мінливих пейзажів, нагадують про нескінченність світу і буття. Пейзаж повинен однаково добре проглядатися з будь-якої точки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Користь з мотлоху: як прикрасити сад старим велосипедом
Особливості нашого клімату диктують правила гри вибору рослин. Наприклад, сакура примхлива і теплолюбива. Замість неї можна посадити мигдаль степовий або сливу декоративного сорту. Звичайна вишня повстяна в кольорі теж дуже хороша.
Вибирайте і зимостійкі сорти рододендронів.
Альтернативою ніжному японському клену стане бузина чорна з не менш красивими обрисами листя і формою крони.
Дерева бонсай дорого коштують. Краще посадити сосну і щорічно прищипувати її молоді пагони. Так сформується витончений вигин гілок.
Прикрасою та яскравим акцентом на подвір'ї стануть квітники. Найчастіше їх розташовують поруч з альтанками, біля вхідної зони будинку чи ділянки, словом — на найвиднішому місці.
Для початку варто підібрати форму квітника та розпланувати схему посадки квітів.
Коментарі