Ексклюзиви
пʼятниця, 16 травня 2025 14:30

Чому огірки стають гіркими: головні правила догляду у травні

Чому огірки стають гіркими: головні правила догляду у травні
Догляд огірків в період росту: які помилки призводять до нестерпного гіркого смаку Фото: pinterest

Щоб зібрати соковиті, хрусткі й смачні огірки без гіркоти, важливо правильно доглядати за ними вже з перших етапів росту. Недостатній полив, різкі перепади температури чи брак поживних речовин можуть зробити плоди неприємно гіркими.

Розповідаємо, як саме доглядати за огірками в період активного росту

Чому огірки стають гіркими

На відміну від поширеної думки, гіркота в огірках рідко пов'язана зі шкідниками чи поганим ґрунтом. Головна причина - стрес, який переживає рослина. У відповідь на несприятливі умови огірки починають виробляти кукурбітацини - специфічні речовини, що надають плодам гіркого смаку. Це своєрідний захисний механізм рослини.

Неправильне поливання у травні - головний стресовий фактор.

Саме травень є відповідальним періодом для молодих огірків. Дні вже стають теплими, а ночі ще можуть бути прохолодними. Ці різкі перепади температур самі по собі є стресом для рослин. Якщо до цього додати поливання холодною водою, ситуація погіршується. Коренева система огірків сприймає різке зниження температури ґрунту як загрозу, що уповільнює засвоєння поживних речовин та порушує обмінні процеси. Як наслідок - формуються гіркі плоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому смородина перестає плодоносити: основні причини

Не менш шкідливим є і пересихання ґрунту. Огірки потребують стабільного зволоження. Як надмірна сухість, так і надлишок води однаково негативно впливають на рослини. Особливо небезпечним є нерівномірне поливання, коли періоди сильної посухи чергуються з рясним зволоженням - це сприяє накопиченню кукурбітацинів у плодах.

Як поливати огірки у травні, щоб уникнути гіркоти

Використовуйте тільки теплу воду. У цей період категорично уникайте поливання холодною водою, особливо безпосередньо з колодязя чи водопроводу. Найкраще використовувати воду, яка встигла нагрітися на сонці в бочці або іншій ємності. Тепла вода не викликає стресу у кореневої системи та сприяє кращому засвоєнню поживних речовин.

Перш ніж починати регулярне поливання, переконайтеся, що ґрунт на глибині близько 10 см прогрівся щонайменше до +15°C. Холодний ґрунт сам по собі є стресом для коренів.

Забезпечте стабільне зволоження. Огірки потребують рівномірного та достатнього поливання. Стежте за вологістю ґрунту і не допускайте його пересихання. Поливайте регулярно, особливо в суху та теплу погоду.

Поливайте рясно, але не надмірно. Ґрунт має бути добре зволожений на глибину розташування кореневої системи, але уникайте застою води, який також може бути шкідливим.

Після поливання рекомендується замульчувати ґрунт навколо огірків. Мульча допоможе утримувати вологу в ґрунті, захистить корені від різких перепадів температур та запобіжить утворенню кірки на поверхні ґрунту.

Що робити, якщо огірки вже почали гірчити

Якщо ви помітили гіркоту в перших плодах, не впадайте у відчай. Частіше поливання теплою водою та створення легкого притінення для рослин у найспекотніші години дня можуть допомогти знизити рівень стресу та покращити смак наступних плодів.

Травень вважається одним із найсприятливіших для висаджування більшості овочевих культур, зелені та квітів.

Щоб не прогавити найкращі дні для посіву, варто орієнтуватися на місячний посівний календар, щоб рослини краще приживаються, швидше ростуть і дають щедрий урожай.

Однак, важливо враховувати не лише погоду, а й фази Місяця, які, за багатовіковими спостереженнями, можуть впливати на ріст і врожайність рослин.

Зараз ви читаєте новину «Чому огірки стають гіркими: головні правила догляду у травні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути