— Продаємо пергу, прополіс, бджолиний підмор, воскову міль, медовуху та квас. Є препарати — наприклад, прополісний мед. Лікує хвороби легень, желудка, кишечника. При ангіні, грипі, застуді чайну ложку розсмоктати натщесерце, разів чотири-п'ять протягом дня. Лікувальний ефект доведений київськими професорами з апітерапії. А прополісна мазь лікує садна, подряпини, герпес, — каже Василь Гаврилов, 47 років, із Карлівки Полтавської області.
Василь — високий статний чоловік у вишиванці. 30 липня з дружиною Людмилою торгує на медовому ярмарку в центрі Полтави. Тримають велику пасіку в Карлівському районі.
— Меду бажано їсти щодня хоча б столову ложку. Має багато мікроелементів, вітамінів, біологічно активних речовин. Імунна система буде востанавліватись. Зараз так люди напічкані антибіотиками, що хай Бог милує, — продовжує бджоляр. — Та ж сама перга відновлює імунну систему. Це пилок, який бджоли утрамбовують в соти і обробляють своєю кислотою. Після 14 днів броженія перга готова. Цим "пчелиним хлібом" бджола вирощує свій розплод. Для людини на день треба перги до 7 грам. Розсмоктують у роті.
Продають три види меду — акацієвий, липовий, соняшниковий.
— Хворим на цукровий діабет підійде чистий соняшниковий мед, в якому найменше цукрів. А от гречаний діабетикам не рекомендують, бо підвищує рівень цукру в крові. Він гарно укріпляє сосуди. Чайну ложку розсмоктують за півгодини до або після їжі при високому тиску, — каже Василь Геннадійович. — Для м'язів серця теж маю рецепт. Звечора в стакані сирої холодної води розчинити ложку меду. Випити ранком з 5-ї до 7-ї. Напій спалює внутрішні жири, навколо серця і кишечника. Укріпляються серцеві м'язи, зміцнюється імунітет. Медова вода допомагає і від паразитів, наприклад, глистів. Позбавляє можливості розмножуватися. З часом вони відмирають і виходять з організму.
З меду роблять маски для обличчя.
— Рідкий мед на 30 хвилин наносять на обличчя, змивають теплою водою. Такі маски покращують вигляд шкіри. Медовий масаж протягом 15 хвилин допоможе боротися з целюлітом. Процедури роблять через день протягом місяця. Три курси на рік, — додає бджоляр.
Коментарі