—?Сьогодні купувати квартиру в новобудові — небезпечно не лише для добробуту, а й для життя, — говорить столичний юрист Тетяна Монтян, 41 рік.
—?Нова квартира — кіт у мішку. Часто їх зводять із порушенням норм безпеки. Люди вселяються, а за тиждень ця скляна багатоповерхівка горить. Не встиг зайти, а вже треба робити ремонт. Там тріснуло, там похилилося, там криве. Ми вселялись у новобудову 2001 року. Якість будівельних робіт була жахлива. Стіни, стеля, підлога — усе криве. Щоб це виправити, на ті часи витратили 5 тисяч доларів. Ще півроку діти жили на будмайданчику. Ліфт не працював, скрізь лежали гори піску, цементу, будівельного сміття.
Юрист не радить інвестувати гроші в будівництво.
—?У теперішніх умовах це дуже ризиковано. У разі банкрутства забудовника повернути кошти практично неможливо, бо такі інвестиції не страхуються. Навіть якщо дім зведений, то є небезпека потрапити в аферу. Коли одну квартиру забудовник продає кільком людям. Нові будинки
обслуговують приватні жеки, у яких
захмарні тарифи.
Радить купувати старі помешкання.
—?Усе нове — краще старого, але не завжди старе — погане. У старому будинку ви чітко знаєте, що купуєте. Легко дізнатися, коли у квартирі робили капітальний ремонт, міняли проводку, як часто проривають труби. Сусіди чи вахтер розкажуть за всі переваги й недоліки дому, за попереднього мешканця, комунальні тарифи, сусідів. У новобудові можете жити один на п'ять поверхів.
19 738 гривень — середня вартість 1 кв. м двокімнатної квартири у столичній цегляній "сталінці".
13 734 гривень — середня ціна 1 кв. м двокімнатної квартири у столичній цегляній "хрущовці".
12 088 гривень у середньому коштує 1 кв. м у столичному панельному будинку.
Коментарі