середа, 07 жовтня 2009 18:31

Олександра Харчука примусили платити податок за оренду квартири

Автор: малюнок: Володимир КАЗАНЕВСЬКИЙ
 

42-річний Олександр Харчук здає за 3 тис. грн на місяць двокімнатну квартиру на житломасиві Вітряні Гори. Отримав її у спадок від батька. Сам живе на житломасиві Теремки.

— Тепер за інформацію про нелегальну здачу квартири винагороду платять. Видно, хтось із сусідів і накапав, — розповідає Харчук.

Наприкінці серпня до квартирантів прийшли дільничний інспектор із податківцем. Попросили паспорти. Виявилося, родина прописана в Харкові. Призналися, що квартиру знімають. Однак показати договір оренди не змогли. Бо його не складали. Дільничний склав протокол. Записав, як довго орендарі живуть у помешканні, скільки платять.

Власнику, Олександру Харчуку, прислали виклик до податкової інспекції Подільського району. У розмові пригрозили порушити кримінальну справу за ухилення від податків і штрафом 8 тис. грн.

Єдиний спосіб уникнути лави підсудних — негайно сплатити податки і пеню, запевнив податковий інспектор.

— Я одразу побіг до ощадкаси, заплатив 3240 гривень, — каже Олександр.

Він оформив із квартирантами угоду. Тепер щомісяця відкладає 15% орендної плати на податки, по 450 грн.

Ходити по квартирах і перевіряти документи міліціонери не мають права

За даними ДПА, 2009-го столичні податківці виявили близько тисячі киян, які здають житло, не сплачуючи податків. Із них зібрали більше 2 млн грн.

Досвідчених власників квартир складно заставити платити податки, каже Іван Боднарук, 36 років, президент київської юридичної компанії "Боднарук, Кузьменко і партнери":

— Зайти у приватне помешкання без запрошення міліціонер може лише з дозволу суду або переслідуючи злочинця. Це записано в законі "Про міліцію". Квартиранти можуть просто не відкривати двері. Якщо дільничний стоїть на порозі й вимагає показати паспорти, нагадайте йому про недоторканність житла, що записано в Конституції України, і зачиніть двері. Ходити по квартирах і перевіряти документи міліціонери не мають права. А без протоколу розмови з квартирантами податкова не має жодних підстав на претензії. Тоді довести, що власник квартири має дохід, не вийде.



Квартирантів-хасидів видають за друзів


Жителі Умані Черкаської області здають житло іудейським прочанам, хасидам. Податків не платять.

Щороку на свято Рош ха-Шан 51-річна Віра, прізвища не називає, заселяє у свою трикімнатну квартиру вісьмох хасидів. Із кожного бере по $60 за добу.

— У "хасидському" районі, по багатоповерхівках на вулиці Пушкіна весь час ходять податківці. Бо майже всі тут здають своє житло, — розповідає. — До мене теж чіплялися: "Знаємо, що здаєш. Плати". А я їм: "Нічого подібного. Я познайомилася з хасидами в Інтернеті. От і запросила їх у гості. Заради хороших друзів я можу й тиждень у мами пожити. Кого я поселяю у власну квартиру — це моя справа". Більшість людей в Умані видають хасидів за своїх друзів або родичів.

— Чого я маю платити податки? Я безробітна. А біржа праці не дає мені допомогу. Бо в мене є земельний пай. Хоча з моєї зарплати 20 років знімали гроші у фонд на випадок безробіття. Не платите мені — от я тепер і виживаю сама як умію.

Олена ГОРДІЄВА

Оподаткування призведе до подорожчання

— Якщо власників квартир примусять віддавати частину прибутків державі, ці витрати перекладуть на квартирантів, — запевняє приватний ріелтор Володимир Парний, 37 років. — У червні я шукав квартиру в центрі для іноземця. Клієнт вимагав, щоб угоду укладали в нотаріуса. Той зобов"язаний повідомляти про такі угоди до податкової. Власник погодився на умови. Але збільшив щомісячну платню на 15 відсотків, на суму податку. Якщо всіх  власників квартир пообкладуть податками, це призведе до подорожчання оренди.

Зараз ви читаєте новину «Олександра Харчука примусили платити податок за оренду квартири». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути