Більшість людей традиційно користуються централізованим або автономним водяним опаленням. Однак сучасні технології енергозбереження змушують переглянути наші вподобання. Однією з таких новинок є система опалення на базі електронагрівальних панелей.
— Ми звикли до конвективного способу опалювання, коли кімнати потоком повітря прогріваються зі стелі. Але так частина тепла йде на обігрів сусідів зверху. Пил і мікроорганізми з підлоги піднімаються в повітря і попадають у наші легені. А потім ми дивуємося частим захворюванням та алергіям у наших дітей, — каже регіональний представник торгової марки "Опалення XXI століття" на Полтавщині Олег Каркунов. — Але можна обігрівати приміщення "променевою енергією" — інфрачервоним теплом, що дало життя на нашій планеті.
Інфрачервоне випромінювання поділяється на коротко- та довгохвильове в залежності від температури нагрівача.
— Довготривала дія короткохвильового випромінювання шкідлива для здоров"я людини, — пояснює Каркунов. — Висока температура нагріваючого елемента більш ніж 300 градусів, як наприклад у обігрівачів "UFO", обумовлює їх використання на відкритому просторі або у приміщеннях з високою стелею — в ангарах, цехах, де потрібний потужний локальний обігрів, незважаючи на загальні втрати тепла.
Електронагрівальні панелі російського виробництва нагріваються до 75-80°С і випромінюють "м"яке тепло" довгої хвилі. Таке випромінювання по діапазону хвиль є для людини біокорисним, навіть лікувальним.
— Це аналог російської печі або нашої української груби — тепло, з яким жили наші пращури. Тепло від нагрівальної панелі рівномірно випромінюється по всій кімнаті. Від підлоги до стелі однакова температура. При цьому в повітрі не згорає кисень, зберігається мікрофлора, не піднімається пил.
Панелі кріпляться на стіни або у місцях притоку холодного повітря (вікна, двері), є різні розміри, товщина панелі — 2 см, тому вони не заважатимуть навіть у вузьких проходах або маленьких кімнатах.
Поверхня панелі нагрівається до +80°С. Отже опік отримати неможливо. Такі пристрої сміливо можна встановлювати в дитсадках та школах, У панелей немає гострих кутів, як у батареї, об які може вдаритися дитина.
— Панелі можна підібрати кольором під інтер"єр, облицювати кахлем зверху. Можна поставити замість підвіконня або як дверні відкоси, — говорить Каркунов. — Для установки не треба котла, радіаторів, труб, димоходів і спеціалістів, які б усе це змонтували. Достатньо кваліфікованого електрика, щоб підключив панелі до електричної мережі. Більшість людей установлюють їх самі.
Панелі мають міцний металевий корпус з антикорозійним покриттям. Вони захищені від дії води та пилу, мають перший клас пожежобезпеки. Ними обігрівають квартири, приватні будинки, приміщення на підприємствах та установах, торгові павільйони та кіоски, автомийки, басейни.
— Є тільки одне обмеження — висота стелі не більше як три метри. Для таких випадків, або коли настінне розташування незручне для клієнта, ми пропонуємо додаткове встановлення на стелю інфрачервоних обігрівачів, які також працюють у довгохвильовому спектрі. Керування системою здійснюється за допомогою програмних терморегуляторів, які кожен може настроїти під свій комфортний режим, заощаджуючи витрати.
Опалення може працювати від вітрогенераторів, сонячних батарей і стати частиною системи "Розумний дім", що інтелектуально керує всіма процесами в будинку.
— Коли людина переселяється в іншу квартиру, котел і батареї з трубами не перевезеш. А панелі можна легко зняти, — веде далі Каркунов. — Навіть якщо одна панель вийде з ладу, то ви в холоді не сидітимете. А як котел зламається, то весь будинок розморозите.
Така система в порівнянні з централізованим опаленням дозволяє економити понад 50% коштів. На кімнату в 50 квадратів потрібно 10 панелей, що споживатимуть 2,5 кВт/ год.
— За тепло в місяць "Теплокомуненерго" тариф становить 2,76 гривень за метр квадратний. Тобто за обігрів квартири площею 50 квадратів треба викладати 138 гривень щомісяця. За рік — 1656. При обігріві панелями споживання складе 600 кіловат у зимовий місяць (надворі -15°С , кімнатна до +22°С) або 144 гривні. Але так опалювати потрібно лише чотири-п"ять місяців на рік. Тобто маємо витрат за рік на суму до 792 гривень і економію понад 50 відсотків! — підсумовує Олег Каркунов.
Консультації щодо придбання й застосування електронагрівальних панелей можна отримати за телефонами: 65 25 70, 8 (050) 304 2 304
Адреса регіонального представництва: м. Полтава, вул. Матросова, 4, офіс 307.
Коментарі