36 років при Миргородському лісгоспі працює цех із виготовлення дерев"яних сувенірів. У ньому з осики роблять матрьошок, діжечки для круп, вази, скарбнички, цукерниці, підставки для олівців та ручок. За місяць продають виробів на 30 тис. грн.
— До Нового року ми виготовили партію гномиків, до Пасхи — писанки, — розповідає майстер сувенірного цеху Зінаїда Калініченко, 54 роки. — У цьому році почали випускати бар"єри для кінного спорту. Нещодавно в нас їх купили представники Чутівського кінного заводу та племзаводу "Акманай" із Запоріжжя.
Мгарський монастир постійно купує діжечки. У них ченці продають освячений мед. Багато виробів беруть курортники. Щотижня їх буває до 50 осіб.
— Спочатку над деревом працюють токарі, верстатники. Потім напівфабрикат сушать до трьох тижнів. Далі шліфують, покривають клеєм, розведеним із водою. Після цього наносять фон і візерунок, — пояснює 36-річна художниця Вікторія Штурлак. — Розписують аквареллю і покривають безколірним лаком.
45-річний Михайло Косован із Червоногвардійського, що в Криму, купує три шкатулки з орнаментом із калини.
— Хочу подарувати батькам на пам"ять. Я ще й бочонок вибрав. Повезу дідові. Він займається пасікою, буде йому подарунок, — каже чоловік.
Коментарі