У понеділок 56-річна пенсіонерка Людмила Король із Гадяча біля власного городу знайшла великих равликів. Слимаки повзали по дорозі. Жінка принесла додому трьох. У місцевій санепідемстанції та станції захисту рослин не змогли встановити, що це за молюски.
Удома Король трьох равликів посадила в трилітрову банку. Жінку здивувало, що розміром вони більші за сірникову коробку. Показала сусідам. Ті сказали, таких великих раніше в Гадячі не бачили.
Людмила Король говорить, колонія равликів живе в місцевості, яку гадячани називають болгарським містечком. Раніше там жили нафтовики.
— Поклала в банку три листки капусти, а вони їх з"їли моментально, — розповідає жінка. — Кинула полуниці — також їдять. Якщо заведуться на городах, то всі овочі можуть переїсти.
Беру банку з равликами та несу до станції юних натуралістів. Працівники попросили випустити їх на стіл. Кажуть, думали за описами, що це виноградний равлик. Але тепер бачать, що ні. У виноградного раковина продовгувата, а в цих — кругла. Довідкової літератури по равликах на станції не знайшли. Не змогли сказати назву молюска.
— Принесіть нам кількох — спробуємо в себе завести. Поспостерігати, — просить одна працівниця.
На станції захисту рослин працівники дивуються.
— Таке чудне. Де ви їх узяли? — перепитує одна з працівниць. Пояснює, що вони займаються городніми шкідниками. Радять піти до санепідемстанції. Там також кажуть, щo таких великих бачать уперше.
Людмила Король вирішила слимаків залишити собі. Жінка планує посадити їх у акваріум. Годуватиме зеленню. Каже, цікаво дізнатися, що це за молюск.
Найбільш схожі на знайдених равликів — виноградні. Вони мають раковини заввишки до 5 см. Живляться зеленню та пагонами виноградної лози. В Іспанії, Франції та Італії їх вживають у їжу.
Коментарі
1