Вода в річці Ворскла прогрілася до +18°С. На пляжах уже купаються поодинокі компанії. Прибережні зони частково прибрали від сміття. У піску багато недопалків, кришок із пивних пляшок та іншого дрібного сміття.
На пляжі поблизу мосту на Південний залізничний вокзал дві роздягальні. Цегляна побілена, усередині хтось сходив у туалет і залишив чоловічі плавки. На металевій облізла фарба.
Жінка років 60 в чорному купальнику збирає на піску копійки.
— Я до річки приїжджаю майже щодня, — говорить Ніна Михайлівна. — Водичка нєрви заспокоює. Раніше моржувала, а тоді застудилася і кинула. Сьогодні скло збирала. Молодьож приїжджає до річки щоночі, кувиркаються тут, таке роблять, шо срам. Бутилки б"ють.
Пенсіонерка біля очерету помічає двох лесбіянок. Тицяє на них пальцем. Дівчата обіймаються і цілуються.
— Як то вони називаються? Забула... Нетрадиціонні.
Навпроти рятувально-водолазної станції кілька зим поспіль купалися моржі. Там найглибше, зручно пірнати.
— Ішли у воду голяка, — пригадує Ніна Михайлівна. — Так нам їх начальник сказав інше місце шукати. Його рятувальники з біноклями наших баб роздивляються. Тепер біля мосту купаємося, як людей небагато.
Вище за течією — другий пляж. На піску — залишки вогнища. Від вирваного стола лишилися металеві стовпці. Грибки ще не фарбовані. Навколо смітники.
Рятувальники з біноклями баб роздивляються
Третій пляж найчистіший. Пісок переораний, біля грибків установили сміттєві баки. Неподалік пляжу — два контейнери для сміття. Для дітей поставили надувний басейн. За двометровою дерев"яною огорожею — приватний пляж "Плесо".
— До нас приїздять зі своїми продуктами, — каже охоронниця "Плеса". — Ми даємо мангали, дрова, столики. Ось два туалети, дві душові, — показує кабінки. — Людей багато, ще холодно було, почали записуватися.
У "Плесі" за годину відпочинку з компанії до 10 осіб беруть 50 грн, із 20 — 60 грн, із 30 — 70 грн.
Вода на пляжах Полтави відповідає санітарним нормам. Аналізи проводять щопонеділка. Ще жоден пляж не має паспорта для відкриття сезону.
— Прибережні зони не підготовлені: не вистачає урн, туалетів, дно не прочищене, пісок не переораний, — каже 54-річна Світлана Вороніна з міської санепідемстанції. — Як лікар не рекомендую купатися біля мосту. Поблизу спуск річки Тарапуньки, туди з приватного сектору попадають води з вигрібних ям і туалетів. Як тільки температура піднімається вище 16 градусів, вода непридатна для купання.
У райвиконкомах міста кажуть, підготовку до пляжного сезону закінчать до 15 червня.
— На виклик доїжджаємо за 6 хвилин, — розповідає 66-річний Анатолій Кононенко, працівник рятувально-водолазної станції, що між першим і другим пляжами. — А шукати можемо і півгодини — залежить від того, наскільки точно вкажуть місце. Та як за 10 хвилин не впораємося, то живого вже не побачимо. Раніше чергував наряд міліції, то більше порядку було.
Коментарі