У Полтаві із семи житлово-експлуатаційних дільниць створили одну. Існує місяць. Туди їдуть жителі з усього міста. Більшість не знають номера телефону нової комунальної установи.
У холі нового жеду на вул. Калініна, 30 у мікрорайоні Алмазний у 10 віконцях приймають п'ять бухгалтерів і паспортистів. На віконцях наклеїли графік прийому. Біля кожного в черзі три-чотири людини.
— Дамочка, чого без очєрєді лізете? — відштовхує хлопець років 20 жінку в солом'яному капелюсі. — Вам шо, окон мало? Йдіть у сусіднє. А то взяли привичку совдепівську, в очєрєді три чоловіка, і всьо равно преться,
Жінка сердиться, насуває капелюха на очі та відходить.
— Новий жек обслуговує людей со скоростью конвеєра. Працює з дев'ятої ранку до п'ятої вечора, крім вихідних. Одного чоловіка тримають максимум 10 хвилин. По-людські пояснюють, що робити. Люди ідуть один за одним, в день більше сотні проходять, — говорить 59-річна Тетяна Гуленко, оформлює документи на зміну паспорта. — Пам'ятаю, в четвертому жеку очєрєдяка стояла страшна, работали по 4 години в день. Документи постійно тєряли, а начальніца хамка послєдня. Та й у кожному жекові було приблизно те саме, тільки номер 5 та номер 11 були більш-менш відповідальні.
У кутку приміщення 42-річна Надія Борисівна з подругою роздивляються стенд з інформацією для пільговиків. Живе в Октябрському районі на вул. Полюсна:
— Щоб сюди добратися, прийшлося їхать з пересадкою. Жек відкрили рядом із зупинкою "23 вересня". У районах Левада, Дубляншина, Лісок, а особєнно Розсошенці, в цю сторону майже нічого не ходить. Дуже необдумано місце вибрали.
— Нам тільки консультація нужна, — підтримує подруга. – А номера телефону жеку не знаємо. Хоч би на домах повісили, а то вдруг затопе чи трубу в підвалі прорве, і не знатимеш, куди кидатися.
За столом 73-річна Алла Дем'яник на жовтому аркуші пише заяву на ремонт під'їзду будинку на вул. Степового фронту, 9.
— Перш ніж сюди йти, пробіглася до старого жеку. Чула, що продолжає работать, — розминає набряклі ноги Дем'яник. — Оказалося, замість нього відкрили ремонтну дільницю. Беруть заявки тільки на срочні роботи, як де черезвичайна подія станеться. Пісьмо про ремонт, сказали, сюда писать.
Загалом, працють 5 ремонтних дільниць у Київському, Ленінському та Октябрському районах. Телефон об'єднаного жеду — 63 25 00.
"Усі скарги стікаються до нас"
— Починаємо працювати, тому можливі тимчасові незручності, — каже начальник комунального підприємства "ЖЕО №2" Олександр Ландар. — Раніше в кожного жеку було приміщення, на утримання якого йшло багато коштів. Зараз гроші в одному місці, легше перевірити фінансування. Усі скарги стікаються до нас. Не буде проблем із ремонтом. Дали дорогу молодим працівникам. Скоротили пенсіонерів.
У житлово-експлуатаційній дільниці №4 скоротили 20 працівників.
— Не мали права цього робити, бо я одна виховую 6-літню доньку, — говорить колишній юрист Олена Лещенко. — Вакансія юриста в них була, але мені її не предложили.
Кажуть, залишили без роботи тих, хто виступав проти єдиного жеду.
— Створили жек-монополіст, жек-монстр, — говорить колишній заступник мера Олександр Русін, 41 рік. — Один керівник не зможе охопити всі проблеми міста. Обслуговування погіршилось. Я живу на Панянці, вже місяць не прибирається прибудинкова територія. По місту перестало бути нормальним освітлення. Господар повинен бути в кожному районі. Матеріальну базу жеків рано чи пізно передадуть в оренду.
Коментарі