Ексклюзиви
субота, 05 жовтня 2019 19:48

Зеленський повторює практику попередників

Зеленський повторює практику попередників
Зеленський, як і його попередники, зацікавлений у лояльному ЦВК, каже політолог. Фото: Reuters

Президент Володимир Зеленський хотів, щоб Центральна виборча комісія стала лояльною йому, а не його попереднику - Порошенкові. Тому ЦВК змінили.

Про це Gazeta.ua сказав політолог Микола Давидюк.

"Якщо до цього була ЦВК імені Порошенка, то зараз - імені Зеленського. По своєму наповненню більше нагадує Зе-команду, ніж виборчу комісію.

Зеленський має шанс змінити інституції. Можна було би зараз, так як вони оголошували набір своїх депутатів, так само оголосити конкурс серед громадських активістів, суспільних авторитетів, людей, які дійсно розбираються у виборчому законі. Які роками працювали спостерігачами, членами комісій.

Тоді б ЦВК була би незаангажована, прожила довше, ніж рейтинг Зеленського. А так цю комісію чекає доля минулої - тільки втрачається вплив на Банковій, зразу йде склад ЦВК.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Регіонали", кнопкодави та юристи партії Коломойського: хто потрапив до ЦВК

Порошенко будував вертикалі - судова, ЦВК, органи, які визначають ціни на енергоносії. І доки ти при владі, можна імітувати, що це реформа, ніби незаангажоване і працює. Але тільки втрачаєш посаду - воно розсипається.

Ніхто не говорить про зміну якості ЦВК, підходів до її роботи, тому що всі зацікавлені у її лояльності. Ще Кучма казав, що 4-6% за рахунок адмінресурсу можна "підкрутити". Так само тут. Більший розрахунок іде на персональну лояльність.

Зеленський отримав бонус на парламентських виборах, має політичне право наповнювати ЦВК. Але якщо він збирається бути ефективним президентом, який дійсно робить результат для держави, то не робив би комісію придворною", - каже Микола Давидюк.

4 жовтня Верховна Рада призначила новий склад Центральної виборчої комісії. Із 17 членів комісії 12 - представники президентської партії "Слуга народу".

Зараз ви читаєте новину «Зеленський повторює практику попередників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути