пʼятниця, 05 серпня 2016 17:00

Загородній пояснив, чому Генпрокуратура взялася за відомство Ситника

Загородній пояснив, чому Генпрокуратура взялася за відомство Ситника
radiosvoboda.org

Генпрокуратура тисне на Національне антикорупційне бюро.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політичний експерт Тарас Загородній, говорячи про приїзд слідчих з обшуками в НАБУ.

"Раніше всіма справами щодо корупції, особливо вищих посадових осіб, займалася Генпрокуратура. Фактично створення НАБУ було однією із вимог наших західних партнерів. Бо вони розуміли, що ГПУ ніколи не буде реально боротися з корупцією. Ми вже це бачили останні 20 років. Конкуренція відомств зрозуміла. І в даному випадку ГПУ хоче показати, що вона головна в цих питаннях. І хоче притиснути НАБУ. Щоб воно слідувало їхнім вказівкам. Узгоджувало із ними плани", - пояснив він.

За словами експерта, наразі два відомства дублюють одне одного.

"В умовах, коли створюється декілька дублюючих структур, це було неминуче. Це таке намагання у дійсності: чим би зайнятися, тільки не боротьбою із корупцією. Або боротися за тих корупціонерів, щоб когось чіпати, а когось ні", - сказав Загородній.

"У НАБУ немає повноважень офіційно прослуховувати громадян. Вони користуються послугами СБУ. Наприклад, порушується справа, вони дають запит для дозволу на прослуховування. А потім вже засобами СБУ, яка має відповідне обладнання, проводять прослуховування", - додав експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луценко пояснив, чим провинилося НАБУ

Нагадаємо, сьогодні до Національного антикорупційного бюро приїхала слідчо-оперативна група Генеральної прокуратури. Підставою для обшуку було розслідування кримінального провадження за фактом незаконного прослуховування телефонних розмов.

Зараз ви читаєте новину «Загородній пояснив, чому Генпрокуратура взялася за відомство Ситника». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути