- Сьогоднішню економічну ситуацію в країні можна порівняти із часами, коли розвалився Радянський Союз, - сказав на форумі Сергій Тігіпко. - Кожного місяця ВВП падав на 0,1% - 0,2%, були порушені всі господарчі зв"язки. Тоді я був віце-прем"єр-міністром і ми в уряді щодня мали приймати екстренні рішення, аби врятувати економіку. Два роки економіка країни була у надзвичайно важкому стані. Але тоді було простіше. Була команда, здатна поліпшити ситуацію, була політична воля до перемоги, і - найголовніше, світові ринки чекали на українські товари, що подешевшали через різку девальвацію гривні. Сьогодні складніше. Криза всюди.
На думку Сергія Тігіпка перш за все потрібно не коректувати бюджет, а подумати про стратегію виходу з кризи.
- Президентські вибори цього року не дадуть можливості нашим політикам домовитись про дієву спільну стратегію. Але на рівні спеціалістів - в Кабінеті Міністрів, в Секретаріаті Президента, Верховній раді вдасться добитись компромісу. Ось цим треба займатись. Отримаємо стратегію, будемо говорити про корегування бюджету, - зазначив Сергій Тігіпко.
У своєму виступі Тігіпко охарактеризував економічну ситуацію в країні як достатньо драматичну:
- Якщо подивитись на динаміку падіння ВВП, можна зробити висновки, що в економіці країни намітились негативні макротенденції. За минулий рік інфляція склала 22,3%. Можна говорити про причини інфляції - монетарний характер вони мають чи ні, але ми бачимо вже результат - 2,9% відсотків інфляції у січні. В Україні один із самих високих рівнів інфляції в світі.
Знаний антикризовий топ-менеджер зазначив, що країну за кілька місяців чекає новий виток безробіття.
Щодо ситуації у фінансовій сфері, Тігіпко зазначив, що банківська система тримається на довірі.
- Якщо говорити відверто, банківська система тримається лише на довірі, - сказав Сергій Тігіпко. - Сьогодні довіру до банків втрачено, вкладники забирають гроші з депозитів.
Проблемою номер один для країни назвав Тігіпко необхідне сьогодні для банків збільшення капіталізації на 30-40% від сьогоднішнього рівня. Це колосальні суми і лише після збільшення капіталу банків до необхідного рівня, хоча б часткового повернення депозитів, можна буде говорити про певні поліпшення економічного ситуації, - наголосив Сергій Тігіпко.
Сергій Тігіпко, 48 років, з 2002 по 2004 рік очолював Нацбанк України, був міністром економіки. Сьогодні він очолює правління Swedbanky. Gazeta.ua
Коментарі
4