Україна сподівається, що президент США Дональд Трамп зможе покласти край війні з Росією.
Однак російський диктатор Володимир Путін, найімовірніше, не погодиться на припинення війни, вважає ексспецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, передає Politico.
"2024 рік був схожий на рік очікування. У нас були вибори, ми відволікалися, адміністрація Джо Байдена говорила то "так", то "ні". 2025 рік виглядає як рік дій. Ми нарешті рухаємося. Думаю Трамп зателефонує Путіну і скаже йому припинити війну. Я думаю, Путін не погодиться. А команда Трампа зрозуміє, що вони повинні продемонструвати силу. Проявити більше рішучості. І викласти все на стіл", - заявив Волкер, підкресливши, що наступні тижні стануть вирішальними як для Києва, так і для Москви.
За його словами, це може означати посилення санкцій, значне збільшення експорту американських енергоносіїв, щоб урізати військовий бюджет Путіна, і продовження військової підтримки України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп заявив, що може посилити санкції проти РФ
"Є різні способи зробити це, окрім грошей платників податків, включно з програмою лендлізу, зокрема шляхом арешту Європою російських активів на суму €300 млрд і використання цих грошей для купівлі американського оборонного обладнання", - сказав Волкер.
Він зазначив, що це стане сигналом для Путіна.
У Сполучених Штатах Америки Палата представників ухвалила оборонний бюджет на 2025 рік. У документі немає положення про продовження лендлізу для України.
Лендліз, офіційно представлений як закон про сприяння обороні Сполучених Штатів Америки - політика, згідно з якою США постачають своїм союзникам боєприпаси, техніку, продовольство, стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти та матеріальні засоби. Вона надається на основі того, що така допомога є важливою для оборони Сполучених Штатів. Ця допомога включає військові кораблі та військові літаки, а також іншу зброю.
Закон про лендліз приймали лише двічі за всю історію: уперше він був підписаний 11 березня 1941 року під час Другої світової, а вдруге - 9 травня 2022 року для України.
Коментарі