До Верховної Ради внесли законопроєкт про запровадження нової державної нагороди - ордена Європи, яким пропонують відзначати громадян України та іноземців.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що законопроєкт надійшов до парламенту від президента Володимира Зеленського. Документ передбачає внесення змін до закону "Про державні нагороди України".
Орденом Європи пропонують нагороджувати за визначні заслуги у підтримці стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в Європейському Союзі. Також нагороду вручатимуть за вагомий внесок у зміцнення стійкості України під час захисту незалежності та безпеки всієї Європи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні запровадили новий орден
Крім цього, відзнакою планують відзначати осіб, які зробили внесок у розвиток міжнародного співробітництва в інтересах демократії, миру, добросусідства та дружніх відносин між народами.
Законопроєкт розглянуть народні депутати на одному з найближчих пленарних засідань Верховної Ради.
Зеленський нагадав, що 660 українських атлетів і тренерів були вбиті Росією за час повномасштабної війни.
Зараз 13 росіян беруть участь в Олімпіаді-2026: хоча вони під "нейтральними" прапорами, але в житті публічно підтримують російську агресію проти України та окупацію.
"Саме вони заслуговують на дискваліфікацію", - зауважив президент України.
Зеленський подякував Гераскевичу за чітку позицію та мужність.
Щодо рішення МОК, Зеленський наголосив, що рішення про дискваліфікацію українця протирічить справедливості та принципам олімпізму.




















Коментарі