Країни Європейського Союзу погодили надзвичайний план щодо скорочення споживання газу.
У вівторок, 26 липня, його затвердили більшістю голосів на спеціальній зустрічі міністрів енергетики країн ЄС у Брюсселі, повідомляє сайт Ради Європи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба різко відреагував на газовий шантаж Путіна щодо Європи
Мета нового плану – знизити ризики, які можуть виникнути внаслідок повного припинення постачання газу з Росії.
Передбачається скорочення національного споживання газу в період з 1 серпня 2022-го до 31 березня 2023 року на 15% за допомогою заходів на свій вибір.
Крім того, передбачається можливість оголошення тривоги у рамках ЄС у разі широкомасштабного дефіциту газових постачань. У цьому випадку обмеження споживання стане обов'язковим.
Повинні бути також встановлені обов'язкові цільові показники щодо економії споживання газу, причому, у порівнянні з першим проєктом Єврокомісії, бар'єри для цих показників були підвищені, а кількість можливих винятків із плану збільшена.
Є також винятки для деяких країн.
Зокрема, країни ЄС, які не підключені до газових мереж інших держав, звільняються від обов'язкового скорочення попиту на газ.
Також у список винятків входять країни, чиї електромережі не синхронізовані з європейською електроенергетичною системою, і при цьому виробляють електроенергію переважно з газу.
Такий виняток зробили, щоб уникнути ризику кризи електропостачання, адже ЄС не зможе постачати електрику у такі енергосистеми у разі дефіциту.
Росія не збирається відновлювати постачання газу європейським країнам, як вона зобовʼязана за контрактами.
Все це країна-агрессорка робить спеціально, щоб європейцям було максимально складно підготуватися до зими, заявив у зверненні президент України Володимир Зеленський.
Газовий шантаж Європи, який щомісяця лише посилюється, потрібен державі-терористу для того, щоб погіршити життя для кожного європейця.
Коментарі