Україна і союзники розпочали розробку спільної декларації про повітряний щит у зв'язку з ударами РФ по об'єктах критичної інфраструктури.
Мета декларації полягає в тому, щоб побудувати комплексну багаторівневу систему протиповітряної та протиракетної оборони України. І це буде внеском у загальну авіаційну безпеку всього Європейського континенту, заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак на Halifax International Security Forum.
Він закликав розробити декларацію вже до початку зими.
Єрмак нагадав, що прагнення України до вступу до Альянсу залишається незмінним. Українська сторона розуміє необхідність згоди всіх 30 членів НАТО і те, що для узгодження позицій потрібен час.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Остання атака Росії – аргумент, щоб поставляти більше ППО" – Юліуш Сабак
"Тому на перехідний період нам необхідна консолідація зусиль партнерів для створення ефективних гарантій безпеки для України, щоб унеможливити повторення подібної агресії проти нашої країни в майбутньому. Принцип простий: безпека України залежить насамперед від її здатності захищатися. Щоб робити це ефективно, Україні потрібні довгострокові внески її союзників", – наполягає Єрмак.
Гарантії безпеки повинні надходити від основної групи союзників України, які мають значний військовий потенціал. Вони мають бути готові взяти як політичні, так і юридичні зобов'язання. Поряд із зобов'язаннями щодо військової допомоги ширша група міжнародних партнерів повинна підтримувати набір невійськових гарантій на основі санкцій.
"Ми маємо гарантувати, що ціна агресії буде занадто високою для Росії. Допомога Україні в захисті, виживанні та здобутті перемоги є інвестицією в безпечніше майбутнє для всього світу", – зазначив він.
Україна повинна захиститись від російських ударів по об'єктах інфраструктури, повідомив президент Володимир Зеленський.
Президент провів телефонну розмову з лідером Великої Британії Ріші Сунаком та головою уряду Канади Джастіном Трюдо і закликав допомогти побудувати ракетний щит.
Коментарі