
Українська влада гальмує ратифікацію договору про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між країнами СНД, бо документ надає переваги Росії й унеможливлює інтеграцію в ЄС.
Про це йдеться в публікації "Пішли на принцип" газети "Коммерсант-Україна".
Днями російський президент Дмитро Медведєв підписав закон про ратифікацію договору "Про зону вільної торгівлі". Росія стала єдиною державою, яка завершила ратифікацію цього договору. Натомість Київ відмовляється ратифікувати документ у нинішній редакції, адже він відрізняється від парафованого раніше. Проте представники влади все ще сподіваються переконати Росію виправити спірні позиції договору.
Текст угоди про ЗВТ між восьма країнами-учасницями СНД було парафовано ще в квітні 2011 року. Проте в жовтні прем'єри цих країн підписали оновлену версію договору. Тоді прем'єр-міністр України Микола Азаров пообіцяв, що договір буде ратифікований в найкоротші терміни і вступить у силу в січні 2012 року.
Прогнози прем'єра не виправдалися - на сьогодні угода не розглянута жодним із парламентів, крім російського. У Верховній Раді його проект навіть не зареєстрований. В уряді пояснюють це бюрократичною тяганиною.
"Договір не збалансований, він дає перевагу Росії, тому ми ведемо консультації з Москвою, щоб внести в нього зміни. До тих пір поки переговори не приведуть до успіху, договір не буде переданий на ратифікацію", - розповіли виданню в адміністрації президента.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Клюєв домовився із Наришкіним, що ЗВТ з СНД запрацює вже цього року
"Я сподіваюся, що ми зможемо пом'якшити протиріччя. Але в тій редакції договору, яка існує сьогодні і яку ми ніяк не можемо винести в сесійний зал парламенту, він точно не буде затверджений. Якщо ми і погодимося на ратифікацію, то документ буде в дещо іншій редакції", - підтвердив голова парламентського підкомітету з питань міжнародної економічної політики Олексій Плотніков.
Видання володіє текстами двох редакцій договору - попередньо парафованої сторонами, а також підписаного прем'єрами. Дві версії документа істотно відрізняються. Левова частка відмінностей сконцентрована в "Додатку 1" до договору, де перераховані винятки з режиму вільної торгівлі. У підписаній угоді виявилося близько 50 нових, відсутніх в парафованому документі товарних позицій, за якими Росія застосовує експортне мито.
Однак, за словами регіонала Олексія Плотнікова, головна проблема ратифікації договору пов'язана з неузгодженістю цього документу з майбутньою угодою про асоціацію (СА) між Україною та ЄС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна і ЄС парафували угоду про асоціацію
Мова йде про "Додаток 6" до договору, який був відсутній у парафованій версії. У ньому передбачені санкції для тих учасників ЗВТ, які введуть режим вільної торгівлі з третіми країнами або об'єднаннями і тим самим змінять структуру свого імпорту. Це формулювання, безсумнівно, застосоване до майбутньої ЗВТ між Україною та ЄС.
Це означає, що після підписання угоди про асоціацію між Києвом і Брюсселем, інші країни-учасниці ЗВТ СНД отримають право застосовувати до України які завгодно штрафні обмежувальні мита.
Коментарі
19Великодержавний шовінізм — ідеологія і політика керівництва савка-росії, спрямовані на пригнічення і поневолення інших країн та націй.
Великодержавний шовінізм проявляється насамперед у політиці колоніалізму і неоколоніалізму, в насадженні розбрату між народами, цькуванні пригноблених національностей, у расизмі.
камуно-риго-фашисти (- російські нацисти) борються з українцями, українською мовою, Незалежністю України, історією України, Героями України і Європейським вибіром українців.
Рашисти обіляють рашистів - карлік-путлєр насаджує сталінізм.....
Жертвы щастя незалежности, вы знаете кто в каком месте? Россия занимает первое место среди бывшего СССР по зарплате (официальной) и уровню жизни. Кормить своих кормильцев не собирается. Навязываться? Вопрос с газовой трубой показал как будут использовать трубу для отвода газов из организмов патриотов через 3 года. Украинским патриотам надо учиться у русского хохла Онищенко чести и совести. Если бы таких хохлов было много в Украине , то она могла перегнать Россию. а не быть в списке недоразвитых стран с убыточной рыночной экономикой.
А какое место по уровню жизни занимает РФ в мире? И каких стандартов лучше придерживаться российских или европейских? Идти мы ни куда не собираемся ни в Россию ни в европу, будем жить дома в Украине. Только вот как?
та заспокойтесь геннадій,сховища вам не отримати,і ваша раша тримається на сировині,не треба лякати,лякані вже))
Кацапе, не вчи нас жити.
"...головна проблема ратифікації договору пов'язана з неузгодженістю цього документу з майбутньою угодою про асоціацію (СА) між Україною та ЄС". Правду пишет Самара про раскарячку. Мы настолько себя дискредитировали своей непредсказуемостью, что доверия - "О", - как на востоке так и на западе. "В жовтні прем'єри цих країн підписали оновлену версію договору". Но сразу начали активно проталкивать зону свободной торговли с ЕЭ. Поэтому и понадобилась корректировка и задержка ратификаци др. странами СНГ.
Кацапам стоит пройти курс психоанализа. Я понимаю что они пережили травмирующее их психику переживание, когда развалился Ссср, но это не дает им право так назойливо навязывать соседям бессмысленные союзы типа ЗТС,ТС,СНГ,ОДКБ,ШОС,Ссср(2),Евразе
азарових і всю свору - за грати !!!!!!!!!!!
и тебя в психушку)
А баба яга против)
Росія хоче змусити Україну платити величезні штрафи за угоду про асоціацію з ЄС
Росія самовільно внесла зміни до угоди "Про зону вільної торгівлі" в рамках СНД, які можуть наносити шкоду Україні, при тому, що раніше РФ і Україна з партнерами парафували документ у прийнятній для нашої держави редакції.
Самый нижний абзац статьи : "любая страна в ассоциации", а не только Россия. Это многосторонний договор. Формула, в которой ласковый телёнок двух маток сосёт - работает только для телёнка. Можно было бы понять, если бы в Евросоюз вас правда кто-то звал.. Ну а раз нет- определитесь уже.
Правильно сделали, что не подписали. Не надо быть слишком хитрожопыми.
Пример Прибалтики показывает, что Россия со своими имперскими замашками в итоге всегда оказывается в жопе. А ведь могли бы и пользу от такого договора поиметь.
Ну а так противостояние будет продолжаться и далее.
Украинская политика опровергает своим существованием невозможность долго находиться в раскорячке.
Зміни, які внесла Росія у документ є причиною того, що окрім РФ угоду про ЗВТ не ратифікувала жодна країна-учасниця, в тому числі і Україна, пише "Коммерсант-Украина".
Угода була парафована главами урядів восьми країн-учасниць ще у жовтні 2011 року, серед яких Україна, Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Молдова і Таджикистан. Прем'єр-міністр України Микола Азаров тоді обіцяв, що договір буде ратифікований Україною в найкоротші терміни і вступить в силу в січні 2012 року.
Однак, цього не сталося. Оскільки президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв в односторонньому порядку підписав документ, текст якого відрізняється від угоди, парафованої учасниками договору про ЗВТ.
"Договір (підписаний Мєдвєдєвим – ред.) не збалансований, він дає пе
"Договір (підписаний Мєдвєдєвим – ред.) не збалансований, він дає перевагу Росії, тому ми ведемо консультації з Москвою, щоб внести в нього зміни. До тих пір поки переговори не приведуть до успіху, договір не буде переданий на ратифікацію", - розповіло джерело в адміністрації українського президента.
За інформацією видання, попередньо парафована угода всіма учасниками договору про ЗВТ пройшла внутрішньодержавну перевірку, зокрема, була схвалена Мінекономрозвитку і Мін'юстом України. Редакція документу, який підписав президент Росії істотно відрізняється від попередньої.