Попри стрімку ескалацію напруженості в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, війна з Китаєм не є ані близькою, ані неминучою.
У цьому питанні важливим є відновлення діалогу між главами Міноборони США та Китаю. Про це на безпековому форумі Shangri-La в Сінгапурі заявив глава Пентагону Ллойд Остін, передає Associated Press.
Коментарі Остіна були зроблені на наступний день після того, як він понад годину зустрічався в кулуарах з главою Міноборони Китаю Дун Цзюнем.
Розкривати деталі розмови очільник Пентагону не став, аде відзначив важливість самої бесіди.
"Поки ми розмовляємо, ми можемо визначити ті проблеми, які викликають занепокоєння, і ми хочемо переконатися, що ми розмістили "огорожі", щоб гарантувати відсутність неправильного сприйняття та прорахунків … які можуть вийти з-під контролю. Ви можете робити такі речі, лише якщо говорите", - сказав Остін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай готує флот для вторгнення на Тайвань - ЗМІ
Реагуючи на висловлювання президента Філіппін Фердинанда Маркоса-молодшого напередодні щодо конфліктних ситуацій із Китаєм на тлі претензій Пекіна в Південно-Китайському морі, він підтвердив, що зобов'язання США щодо Філіппін як партнера за договором є "залізними".
"Є багато речей, які можуть статися в морі або в повітрі, ми це розуміємо. Але наша мета - переконатися, що ми не дозволяємо речам вийти з-під контролю без потреби", - зауважив Остін.
Він також сказав, що багато з цих питань найкраще вирішувати шляхом переговорів, але також запевнив, що Вашингтон продовжуватиме забезпечувати захист прав націй у регіоні та збереження ними доступу до своїх виключних економічних зон.
"Війна чи боротьба з Китаєм, на мій погляд, не є ані близькими, ані неминучими. Лідерам держав потрібно продовжувати працювати разом, щоб переконатися, що ми робимо речі, щоб зменшити можливості для прорахунків і непорозумінь", - сказав американський міністр.
Глава Пентагону також відповів на заяви Пекіна щодо війни РФ проти України, про які китайські офіційні особи кажуть як про "українську кризу", прямо не засуджуючи агресію Москви.
Так, Остін наголосив, що така "криза, очевидно, була спричинена тим, що Путін прийняв рішення незаконно вторгнутися до свого сусіда".
Міністр оборони Китайської народної республіки Дун Цзюнь заявив, що перспективи мирного "возз'єднання" з Тайванем дедалі більше "підриваються".
Він звинуватив "тайванських сепаратистів і зовнішні сили", повідомляє Reuters.
На форумі "Діалог Шангрі-Ла" у Сінгапурі міністр сказав, що Тайвань є ядром ключових питань для Китаю. Але керівна Демократична прогресивна партія Тайваню "дедалі більше вдається до сепаратизму і прагне стерти китайську ідентичність".
Коментарі