пʼятниця, 20 червня 2014 13:21

У наступному році українці здаватимуть відбитки пальців на Шенген

У наступному році українці здаватимуть відбитки пальців на Шенген
gazeta.ru

Європейська комісія та країни-члени ЄС готуються поширити на територію України дію нової візової бази даних. Її введення вимагатиме від українців здавати відбитки пальців при поданні документів на шенгенську візу.

Нові правила мають набути чинності 29 січня. Про це повідомили в офісі комісара ЄС Сільвії Мальмстрьом, до сфери відповідальності якої входить візова політика, - пише "Європейська правда"

"Впровадження Візової інформаційної системи в країнах Східного партнерства, в тому числі в Україні, заплановане на 29 січня 2015 року, однак ця дата ще потребує офіційного підтвердження Єврокомісією", - заявив Тоув Ернст, представник прес-служби комісара Мальмстрьом.

Правила ЄС щодо здавання відбитків пальців передбачають кілька винятків, зокрема для дітей віком до 12 років, додав представник ЄК.

За правилами ЄС, відбитки пальців у візовій системі дійсні протягом 5 років - в цей період громадяни, що будуть повторно звертатися за візою, не повинні здавати відбтки повторно.

Інший представник ЄК, що побажав лишитися неназваним, заявив що наразі ЄС не ухвалив рішення про те, як будуть закупатися комплекси зі зняття відбитків для центрів-посередників, які обробляють більшість візових аплікацій в Україні. "Той посередник, який хоче лишиться в бізнесі, повинен знайти можливість отримати апарат для знаття відбитків. Але можливо, що для деяких візових центрів - його закуплять країни члени", - пояснив він.

Як відомо, с 1 січня 2015 року Україна планує почати видачу біометричних паспортів, де також будуть міститися скановані відбитки пальців. Однак обмін цими даними не передбачений, для європейської бази даних відбитки доведеться здавати окремо.

Зараз ви читаєте новину «У наступному році українці здаватимуть відбитки пальців на Шенген». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути