Підготовлений Мінсоцполітики "Розрахунок впливу мінімальної зарплати на розмір дефіциту Пенсійного фонду України" має цілу низку положень, що викликають масу питань. Аналіз даного документу зробив у своєму блозі Віктор Медведчук, лідер Громадського руху "Український вибір – Право народу"
"Зокрема, в цьому документі йдеться, що "середня тривалість життя пенсіонера, який досяг 60-річного віку, складає: для жінок - 20 років (80 років), для чоловіків - 16 років (76 років), у середньому - 18 років". В той же час у "розрахунках" не враховується, що 40% (!) чоловіків в Україні взагалі не доживають до пенсійного віку (дані Інституту демографії та соціальних досліджень). Рекордом реальної середньої тривалості життя чоловіків у країні як і раніше залишається показник 1968 року - 68 років. Але ж і ті, хто не дожив до пенсії, платили внески до Пенсійного фонду..." - зазначив Медведчук.
Політик погоджується з твердженням авторів документу про те, що в 2017–2018 роках темпи зростання мінімальної заробітної плати мають бути вищими, ніж темпи зростання мінімальної пенсії.
"Але мінімальну зарплату підвищили не на 15%, а вдвічі - до 3200 грн., а мінімальну пенсію планують підняти протягом року лише на 10,1%. До чого це призведе на практиці? Підвищення мінімальної зарплати в 2017 році неминуче прискорить зростання цін на товари першої необхідності - харчові продукти та ліки. Власне, цей процес вже почався, про що красномовно свідчать ціни в магазинах і аптеках. Заявлена ж в держбюджеті інфляція на 2017 рік у розмірі 8,1% є явно заниженим прогнозним показником, що визнають експерти і навіть чиновники", - підкреслив лідер "Українського вибору".
За словами політика, представники бізнесу прогнозують куди вищий рівень інфляції, причому їхні оцінки погіршуються.
"Про це свідчать результати опитування керівників підприємств, проведеного НБУ в IV кварталі 2016 року. Якщо в III кварталі минулого року вони прогнозували, що інфляція протягом наступних 12 місяців досягне 13,8%, то в IV кварталі вже чекали інфляцію на рівні 16,2% на кінець 2017 року. Тобто вдвічі вище за бюджетний прогноз", - уточнив Медведчук.
При цьому, нагадав лідер "Українського вибору", 7,5 млн пенсіонерів отримують мінімальну пенсію у розмірі 1247 грн.
"У 2017 році 5 млн пенсіонерів отримають надбавку у розмірі 126 грн. Мінімальна пенсія виросте в 2 прийоми аж до 1373 грн., що до кінця року складе менше $50 на місяць. Як пенсіонери зможуть виживати на ці гроші, ні Мінсоцполітіки, ні Кабмін в цілому, на жаль, відповіді не дають... Більш того, визначивши прожитковий мінімум у 3200 грн. на місяць, уряд визнав, що понад 11 млн пенсіонерів знаходяться за межею бідності. В той же час жодних планів, як виправити цю воістину трагічну ситуацію, Кабмін так і не запропонував", - констатує політик.
Коментарі