
Закриті партійні списки на парламентських виборах 2012 року — найбільша вада ухваленого Верховною Радою закону.
На цьому в коментарі для Gazeta.ua наголосив директор Київського інституту конфліктології і політичних досліджень Михайло Погребинський.
"Нам потрібні вибори за партійними списками з відкритими регіональними списками (виборці голосують не лише за партії, але й окремих людей, представлених у партійних списках. - ред.). Те, що залишили списки закритими - найбільша вада закону. Для суспільства введення змішаної системи — це півкроку назад. Хоча вона дає шанс і опозиції. У Партії регіонів не так багато авторитетних політиків, які можуть конкурувати на мажоритарних округах. Тим паче, що соціально-економічна ситуація в країні не сприяє популярності провладних кандидатів".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луценко: найбільше зло закону про вибори — відновлення мажоритарних округів
На думку політолога, ухвалений закон вигідний партії влади і парламентським опозиційним силам.
"Від цього закону виграли партія влади і основні опозиційні сили, насамперед БЮТ і "Фронт змін". Тепер у них під ногами не будуть плутатися дрібні конкуренти. Парламентська опозиція діяла згідно своїх інтересів. Маємо типовий приклад антиконкурентного консенсусу. Закон невигідний тим політичним силам, для яких подолати прохідний бар'єр у 5 процентів є проблемою - "Свободі", партії Кличка, комуністам. Жодних шансів не має партія Анатолія Гриценка "Громадянська позиція".
Разом з тим Погребинський зазначає, що підвищення прохідного бар'єру може зіграти на руку "Свободі".
"Як не дивно, але 5-відсотковий бар'єр корисний для партії Тягнибока. Бо іншої націоналістичної сили нема. Тому усі справжні націоналісти шикуватимуться під "Свободу", хоча це радикальна, антитолерантна і антиєвропейська сила. Теоретично вони можуть отримати і 10 відсотків. У суспільстві є така кількість націоналістично налаштованих громадян", - переконаний Михайло Погребинський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ляшко: БЮТ - це стадо баранів, а комуністів розвели як "лохів"
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила новий закон про вибори народних депутатів. За нього проголосували 366 депутатів усіх фракцій. Згідно з законом, вибори проводитимуться за змішаною системою - 225 депутатів обирають партійними списками, а 225 - у мажоритарних округах.
Участь у виборах блоків політичних партій не передбачена. Кандидат в нардепи може висуватися як за списком політичної партії, так і одночасно в одномандатному окрузі. Обраною у Раду вважається політична партія, яка отримала щонайменше 5% голосів виборців.
Коментарі
22Тому українство сьогодні має єдину надію на людей із ВО Свободи. Ці люди всі ці роки протистоять ліберастам і регіАналам. Якщо ми їм не надамо своєї сили і голосу на "виборах", то точно настане наш кінець. Пам"ятаєте дії кучми під час другого терміну???? Пригадайте! Що кучмісти творили! І до чого це привело! А ці пере... і нас і наших дітей! Їх негайно треба зупинити! Єдина сила на сьогодні - СВОБОДА!!! ЛЮДИ, ДАМО ЇЇ НЕ 10, А 100% ДОВІРИ!!!
погребінський-повний регіАнал, противник всього українства. Але він не повний тупак! Він розуміє, що їм скоро кінець.Українство якось прозріває, щось стає бачити через рожеві окуляри, все більше розуміє,що вже повне рабство з московією. Що далі робити українству? Толерасти і ліберасти, безідейність БЮТу - то є моральна гниль, непотреб. То є повернення назад до нашого знищення. Отже, мільйони українців зрозуміли, що порятунок території і біолюду на ній - це є націоналізм, як і у всьом світ
Якщо проаналізувати цей коментар В.Погребінського,то можна зробити наступний висновок,що у ньому В.Погребінський в першу чергу робить акцент не на перспективах тієї чи іншої партії подолати бар'єр у 5 відсотків,а на тому що цей бар'єр може зіграти на руку "Свободі" і що "Cвобода" це радикальна,антитолерантна,антиєвропейська сила,він навіть сумнівається,що комуністи подолають бар'єр у 5 відсотків,а це робиться з однією метою,щоб максимально мобілізувати елохторат Партії регіонів.
З 225 мажоритарників 200 продадуться ПР.
Самое главное дерьмо втом что не прописаны нормы отзыва козлов. и не предусмотрено жесточайшее наказание за предвыборное вранье.по каким бы спискам мы не голосовали-все равно у корыта будет 450 вороватых и брехливых баранов.
"Свобода" просто рветься до шматка влади
Мені до дупи Свободівці. У них нема ні спеціалістів, ні розумного бачення розвитку України. Але голосувати я буду за них. Кланово-олігархічний лад в Уркаїні потрібно знищити. А Свободівці потім самі відійдуть.
Потрібні нові обличчя в Верховній Раді. Даже якщо це буде Свобода. Більшого зла уже нічого чекати. Це також вихід
Я і за дідька лисого проголосую, якби лише партія "Батьківщина" не пролізла у Верховну Раду.
Не радикальна - а антисистемна, виступає за злам старої системи влади, яка не дає можливості розвиватися країні.
Не антитолерантна - а стійка в своїх позиціях, і не іде на компроміс які стосуються її предвиборчих обіцянок.
Не антиєвропейська сила - а проукраїнська, те що свобода проукраїнська, не робить її антиєвропейською чи антироссійською, у України є свої національні інтереси.