Сполучені Штати Америки повільно, але ефективно тиснуть на Росію.
Про це сказав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука в ефірі "112 Україна".
"Росія не добровільно погоджується (на введення миротворців на Донбас. - Gazeta.ua), а примусово... Як би ми не бажали отримати миттєвий результат, США у більшості ситуацій мають можливість і використовують тактику довгострокових дій. Вони зазвичай грають у "довгу". Це тактика удава - він повільно-повільно стискає свою жертву. Якщо пригадати аналогію з Радянським Союзом, санкції були введені і результат отримали через 20 років. І без жодного пострілу перестав існувати Радянський Союз", - сказав Тука.
Він наголосив, що для повного моніторингу місії ООН на окупованих районів Донбасу необхідно 60 тис. миротворців. Контингент у 20 тис., про який ітиметься в доповіді екс-генсека НАТО Андерса Фог Расмуссена на Мюнхенській конференції з безпеки, не зможе вирішити питання Донбасу.
"Без згоди України ніякої місії не буде. Треба пояснювати це партнерам", - наголосив Тука.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОРДЛО потрібні не миротворці, а зачистка
Президент Петро Порошенко впевнений, що миротворці ООН розмістяться на всій території Донбасу і зможуть перегородити постачання військ і зброї бойовикам.
У Кремлі неодноразово заявляли, що погодяться на миротворців ООН лише для охорони місії ОБСЄ. Після останніх переговорів зі спецпредставником Держдепартаменту США Куртом Волкером помічник президента РФ Владислав Сурков заявив, що Москва може погодитися на нові пропозиції США щодо розгортання місії ООН на Донбасі.
Коментарі