Кандидати представляють національні річні програми підготовки до можливого членства, які охоплюють політичні, економічні, оборонні/військові питання, ресурси, питання безпеки й права. Вони самостійно встановлюють собі мети й завдання й строки їх виконання.
Отже, приєднання до ПДЧ передбачає, що кандидати забезпечать рішення наступних завдань.
У політичній та економічній сферах:
- врегулювання всіх міжнародних, етнічних або зовнішніх територіальних суперечок мирними засобами;
- демонстрація прихильності верховенству закону й правам людини;
- встановлення демократичного контролю над власними збройними силами;
- зміцнення стабільності й добробуту за допомогою економічної свободи, соціальної справедливості й екологічної відповідальності.
В оборонній і військової сферах кандидати повинні продемонструвати свою здатність робити внесок у колективну оборону й рішення нових завдань, які поставлені перед союзниками. Суттєво важливим моментом є повномасштабна участь у програмі "Партнерство заради миру".
Ресурсні питання зосереджені на необхідності для кожного кандидата виділяти на потреби оборони кошти, які є достатніми для виконання союзних зобов"язань, що випливають із майбутнього членства.
У сфері безпеки передбачається отримання від кожного кандидата гарантій реалізації процедур, необхідних для захисту таємної інформації.
Із правової точки зору кандидати повинні забезпечити відповідність своїм національним законодавствам правил і домовленостей, що регламентують співробітництво в рамках НАТО.
НАТО стежить за успіхами кожного кандидата й надає йому політичні й технічні консультації.
Водночас, участь у ПДЧ не дає ніяких гарантій вступу до Альянсу, повідомляє "5 канал".
Коментарі
2