
Реальний вибір вектора інтеграції між Європейським Союзом та Митним союзом Україна зробить у 2015 році, вважає керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
"Що стосується повороту в бік Росії, у бік Митного союзу, це може статися. Вибір буде не зараз, не в листопаді 2013 року. Реальний вибір між двома векторами інтеграції буде в 2015 році, під час і після президентських виборів", - сказав він на прес-конференції у вівторок у Києві.
Крім того, політолог зазначив: "Янукович може в силу тактичних міркувань (це для нього може бути вигідно, якщо тільки не буде підписано угоду в листопада 2013 роки з Євросоюзом)" пограти "в інтеграцію з Митним союзом. Велика частина його виборців цю ідею підтримає , і з точки зору логіки президентських виборів йому це вигідно буде зробити, але не поспішати з вступом Митний союз ".
Фесенко особливо підкреслив, що Україні не варто поспішати з вступом в МС.
"Але боюся, якщо стане питання вибору на користь Митного союзу, справа може закінчитися розколом країни", - сказав він.
Фесенко переконаний, що Україні слід шукати модель "гнучкого рівноваги, золотої середини" у відносинах і з ЄС, і з МС, щоб отримати економічну вигоду.
"Мало підписати цей договір (Угода про асоціацію), треба до і після підписання зробити так, щоб механізми вільної торгівлі спрацювали в плюс Україна. Якщо плюса не буде, ми отримаємо розчарування населення, і в підсумку нас може відкинути убік Євразії" , - пояснив експерт.
Він також спрогнозував, що якщо в Євросоюзі економічна і політична ситуація буде йти в бік подолання кризових тенденцій, Україна може бути повільно, але неминуче буде дрейфувати в бік Європейського Союзу. "Якщо будуть певні проблеми, то ми, можливо, зависнемо ще деякий час між європейською і євразійською платформою", - підкреслив Фесенко.
Директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський також дотримується думки, що вибір між ЄС і МС Україна зробить у 2015 році.
"Більш-менш значущі речі відбудуться в 2015 році", - сказав він.
У теж час він спрогнозував, що "для самозбереження нинішньої влади керівництво країни змушене буде у виборчій кампанії різко забути про європейську інтеграцію і всіляко підкреслювати, що з Європою у нас все підписано, тепер треба вирішити питання з Москвою, Казахстаном і так далі. Тому що в іншому випадку неможливо зібрати електорат ".
Політолог схиляється до думки, що Угода про асоціацію з ЄС у листопаді 2013 року підписано.
"Вони (Євросоюз) не хочуть відпускати Україну. Вони нічого їй давати не збираються, але і відпускати теж не хочуть", - переконаний Погребинський.
Експерт також пояснив, що Україна використовується і Росією, і Брюсселем як якийсь чинник або поліпшує переговорні умови між Брюсселем і Москвою, або погіршує. "Якщо Україна наближається до Брюсселю, тоді Брюсселю легше говорити з Москвою ... Якщо навпаки, то Москві легше говорити з Берліном і з Брюсселем. Ми в ролі, скоріше, як об'єкт, який використовують", - висловив думку Погребинський.
Коментарі
13Нда....Пукнул, Виталя, ты в лужу....
Одним із головних аспектів для всіх кандидатів на посаду мера була боротьба з мігрантами, які фактично і складають більшу частину населення російської столиці — до 60-70%.
Друге - практично всім кандидатам на посаду мера Москви не вдалося створити якогось нового контенту, який би зацікавив величезну кількість справжніх мешканців міста. І Собянін, і Навальний, і інші кандидати працювали із віртуальною аудиторією.
Таким чином, на відміну від попередніх акцій протестів, люди будуть виходити на них, усвідомлюючи що вони ризикують своєю свободою, і в результаті можливого їхнього арешту не буде тієї сили, що їх захистить.
________________________________________ _____
Статья, написанная автором НЕ ВЛАДЕЮЩИМ темой.
Вам бы подлечиться НАДО и лучше у психиатра, ДВОЙНИК! Мне, как москвичу, лучше ЗНАТЬ обстановку в белокаменной. Не проходит воришка Навальный, подпитываемый западными ресурсами и почему то на ЕГО "сходки" являлись забугорные дипломаты, включая посла США, да и оплачиваемая (1000 руб.) публика в лице пенсионероК, но не студентов(!) не сыграла НИКАКОЙ роли. Высокий % голосов за него получился из-за МАЛОЙ явки на выборы москвичей, убиравших урожаи на своих дачных участках. В политику России нынче надо идти не ЗАМАРАННЫМ, это не ненька, где вожди даже грамотой РЕЧИ не владеют.
1.Мигрантов в Москве много, но не на столько, как кажется киевлянину. Кстати, ИХ средн. заработок "на руки" - 20 тыс. руб. ($600) в мес. А каков заработок киев. пересичного? 2. Собянин своими ДЕЛАМИ создал "контент", которому трудно противостоять другим кандидатам, - ремонтом подъездов, дорог, благоустр. дворов, парков, строительством метро, закупкой техники для мед. учреждений и т.д. Малая явка избирателей вызвана уборкой урожая на сад. участках. В Москве имеется НЕГАТИВНЫЙ опыт работы юных демократов 1990 г.г. - Г. Попова, С.Станкевича, для которых политика и ржавые трубы - не совместимые понятия. Одно дело блоги воришке Навальному писать, а другое - управлять службами города. Не верят ЕМУ москвичи. И "СВОБОДА" здесь не причем!
"мігранти, які фактично і складають більшу частину населення російської столиці — до 60-70%." - ну уж не преувеличивайте.
Жаль, что в Киеве мера не выбирают, а назначает Янукович.
Собянін, на відміну від попереднього мера, зумів за короткий час привести в порядок подвіря біля будинків прибравши з них гаражі - гроби, вперше по місту прокладені велодоріжки, стало приємним відвідати парки відпочинку, які при лисому були до того ж ще й платні..
На своих клоунов прогноз на день не можем сделать, на кой чужих еще обсуждать?