Ексклюзиви
вівторок, 06 травня 2025 21:00

Порошенко пояснив важливість угоди про копалини зі США

Автор: eurosolidarity.org
  П'ятий президент Петро Порошенко
П'ятий президент Петро Порошенко

Угода зі Сполученими Штатами про копалини є стратегічним документом для майбутнього України. Про це п'ятий президент Петро Порошенко заявив в ефірі "Суспільного". Він наголосив: саме тому український народ має право знати її деталі і те, наскільки вона наближає мир.

"Угода є визначальною для відносин з нашим стратегічним партнером - США. Хочу наголосити, що без активною участі США нам буде майже неможливо добитися припинення війни, припинення вогню і довгоочікуваного, сталого миру. Тому це, можливо, найбільш важлива подія 2025 року, принаймні його першої половини, і тому треба приділяти величезну увагу цій угоді. Український народ заслужив право знати, що є в цій угоді", - вважає Порошенко.

Автор: eurosolidarity.org
  П'ятий президент Петро Порошенко
П'ятий президент Петро Порошенко

Він наголосив, що ратифікація угоди без ознайомлення народних депутатів з усіма складовими частинами неприпустима. Крім того, за словами політика, документ має дати відповідь на головну потребу України - безпекові гарантії.

"Ми вимагаємо зустрічі з прем'єр-міністром, з переговорною командою для того, щоб нам надали можливість ознайомитися і переконатися в змістовній частині цієї угоди", - сказав Порошенко.

Він також процитував, що раніше говорив про ресурсну угоду Володимир Зеленський: "Україна відкрита до співпраці зі США з доступу до рідкоземельних копалин, але потребує гарантій безпеки від союзників як частини будь-якого врегулювання. Запропонований документ не відображає партнерство, а містить лише одностороннє зобов'язання України. Розподіл прибутків 50 на 50, але без жодних гарантій безпеки для України неприйнятний. А ми хочемо справедливого і сталого миру, ми вимагаємо гарантії безпеки. Україна не повинна виступати лише як постачальник сировини, США мають не лише отримувати доступ до українських ресурсів, а інвестувати в їхній видобуток і захищати ці ресурси і це виробництво разом з Україною. Тому безпекові гарантії мають бути чітко прописані в документи, щоб співпраця була взаємовигідною".

"Я хотів би нагадати, що першого березня я виступив публічно в підтримку Зеленського. Мене як п'ятого президента і як лідера "Європейської Солідарності" не цікавить, які там будуть економічні взаємовідносини, хто і скільки буде там заробляти. Мене цікавить, щоб ця угода наблизила нас до миру, а по-друге - щоб ми відновили зруйновану в Овальному кабінеті довіру і взаємовідносини між Україною і США", - сказав Порошенко.

"Україна потребує потужної позиції, тиску на Путіна для того, щоб закінчити війну. Україна потребує у випадку, якщо Путін на це не піде, так званого плану "Б": це необмежена кількість спеціальної зброї, це далекобійна зброя, це протиповітряна зброя, це системи радіоелектронної боротьби, артилерійські снаряди, розвіддані і все, щоб збільшить могутність Збройних Сил. І в той же час пекельні санкції, які позбавлять Путіна можливості фінансувати війну. Ціни на нафту і все решта це можуть зробити", - вважає Порошенко.

"Ми наголошуємо, щоб в цій угоді, в протоколі про ратифікацію були обов'язково згадка про Кримську декларацію, яку підписав на моє прохання Майк Помпео за дорученням Дональда Трампа від імені Сполучених Штатів, де написано: Крим - це Україна. Назавжди. І друга позиція - це гарантії безпеки, які були підписані президентом Джозефом Байденом і президентом Володимиром Зеленським. Якщо вони підписані, якщо вони діють, то пошліться на них при ратифікації", - зауважив лідер опозиції.

"Фракція "ЄС" домовилася, що ми збираємося ввечері завтра, після зустрічі з урядовцями, пропозиції будуть сформовані. Ми вийдемо публічно з нашою позицією, і народ буде знати, як буде голосувати наша фракція і які пропозиції ми висунемо для того, щоб забезпечити наше позитивне голосування. Тому що надзвичайно великі ризики, коли Верховна Рада не ратифікує цю угоду", - резюмував Порошенко.

Зараз ви читаєте новину «Порошенко пояснив важливість угоди про копалини зі США». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути